Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 10 z Tensor G5. Są pierwsze dowody współpracy z TSMC

Google Pixel 10 zadebiutuje dopiero w 2025 r. Smartfony otrzymają nowy czip Tensor G5. Plotki mówią o tym, że produkcją procesora zajmie się TSMC. Teraz mamy pierwsze dowody ujawniające, że wraz z układem Tensor G5 dla Google Pixel 10 gigant z Mountain View planuje uniezależnić się od firmy Samsung.

Google Pixel 10 nie zadebiutuje na dniach. Obecnie wypatrujemy premiery modeli z serii 9. Wiemy, że otrzymają one czip G4, który ponownie powstał przy współpracy z Samsungiem i nowy czip ma wprowadzić niewielkie zmiany względem poprzedniej generacji. Jednak wraz z układem Tensor G5 czeka nas więcej nowości oraz ulepszeń. Przy okazji dojdzie do wymiany partnera i w sieci pojawiły się pierwsze dowody, które to potwierdzają.

Tensor G5 produkowany przez TSMC

Google wraz z czipem Tensor G5 dla smartfonów z serii Pixel 10 planuje odejść od współpracy z Samsungiem, która towarzyszyła tym układom od samego początku. Dojdzie do zmiany partnera i produkcja nowego procesora ma zostać powierzona TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited), które odpowiada m.in. za wytwarzanie mikroprocesorów dla Apple.

Serwis Android Authority doszukał się w publicznie dostępnych bazach handlowych informacji, które wskazują na współpracę Google z TSMC. Oczywiście przy układzie Tensor G5, który to obecnie znajduje się jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Czip powstaje pod nazwą kodową Laguna Beach.

Google Pixel 10 Tensor G5 dowody

We wspomnianej handlowej bazie danych doszukano się informacji o deklaracji związanej z InFO POP. Jest to rozwiązanie TSMC, które jest stosowane do „pakowania” układów produkowanych przez firmę. Wspomniano o wersji „A0”, czyli wczesnej wersji układu, który to zapewne jeszcze wymaga wprowadzenia poprawek.

Google Pixel 10 Tensor G5 dowody

Natomiast w przypadku OTP V1 mówimy o wersji, która jest już programowalna. Na tym etapie można jeszcze dokonywać zmian w parametrach procesora, w tym związanych z zasilaniem czy dostępnością funkcji. W przypadku Tensora G3 ostatecznym układem był wariant OTP V5.

Google Pixel 10 z Tensor G5 dopiero w 2025 roku

Ponadto doszukano się informacji o statusie NPI-OPEN, co potwierdza bardzo wczesną wersję układu dopiero szykowanego do produkcji oraz wprowadzenia na rynek. Jest on już w pewnym stopniu funkcjonalny. Co jednak nie oznacza, że smartfony Google Pixel 10 z procesorem Tensor G5 pojawią się w niedługim czasie. Tak się nie stanie.

Premiera telefonów z serii Google Pixel 10 odbędzie się dopiero za kilkanaście miesięcy. Pewnie nastąpi to w okolicy października 2025 roku, co warto mieć na uwadze. Do tego czasu firma ma jeszcze mnóstwo czasu, aby dopracować nowy procesor. Zanim ten trafi do produkcji, co pewnie nastąpi wiosną przyszłego roku. Specyfikacja techniczna nie jest na razie znana, gdyż na tego typu szczegóły jest zbyt wcześnie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij