Udostępnij
Tweetnij

One UI 6.1 wprowadzi dużo nowości opartych na SI. Co szykuje Samsung?

One UI 6.1 to kolejna aktualizacja firmy Samsung dla smartfonów Galaxy. Zobaczmy ją wraz z modelami S24. Dowiadujemy się, że producent szykuje liczne nowości bazujące na SI. Sztuczna inteligencja ma odegrać w One UI 6.1 dużą rolę. Nowa wersja oprogramowania ma być gotowa na początku przyszłego roku.

One UI 6.1 to kolejna aktualizacja nakładki firmy Samsung, której spodziewamy się wraz ze smartfonami z serii Galaxy S24. Jakie nowości tu znajdziemy? Dokładne szczegóły nie są razie znane. Jednak rąbka tajemnicy uchyla nam leaker Ice Universe, który w przeszłości serwował nam sprawdzone plotki z obozu koreańskiej marki. Dowiadujemy się, że w planach są liczne funkcje oparte na SI.

SI odegra w One UI 6.1 dużą rolę

Samsung szykuje sporo nowości opartych na SI z myślą o One UI 6.1. Do tego stopnia, że ma to być największe uaktualnienie powiązane ze sztuczną inteligencją w całej historii firmy. Nowości mają być znacznie bardziej użyteczne w porównaniu do Bixby, czyli cyfrowego asystenta. Wiemy, że obejmą różne obszary oprogramowania. Możemy się spodziewać, że także aplikacji aparatu czy wbudowanych edytorów dla zdjęć oraz wideo.

Dokładne szczegóły, a więc i tym samym planowane nowości nie są na razie znane. Źródło informacji nie przedstawiło detali, bo te pewnie owiane są jeszcze tajemnicą i jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić. Duże znacznie SI w aktualizacji nie powinno jednak dziwić. Widzimy, że Samsung rzeczywiście wykazuje duże zainteresowanie sztuczną inteligencją, co już pokazał wraz z jednym z ostatnich produktów.

Nowości w aktualizacji firmy Samsung napędzane chipami

Samsung ostatnio zaprezentował nowy układ autorski, którym jest chip Exynos 2400. Jak dobrze wiemy, trafi on do smartfonów z serii Galaxy S24 pochodzących z europejskiej czy koreańskiej dystrybucji. Firma pochwaliła się, że nowy SoC oferuje do 14,7 razy lepszą wydajność w trakcie przetwarzania zadań opartych na SI względem Exynosa 2200. Nie dziwi więc, że producent chce wykorzystać ten potencjał w One UI 6.1, czyli kolejnej wersji własnego oprogramowania.

Samsung Galaxy S24 Ultra chip Exynos 2400 specyfikacja

Nakładka One UI 6.1 będzie oczywiście bazować na systemie Android 14. Podobnie jak wydanie z numerkiem 6.0. Oprogramowanie zadebiutuje wraz z modelami z serii Samsung Galaxy S24. Ich premiery spodziewamy się w pierwszym kwartale 2024 r. Potem aktualizacja zacznie trafiać na inne smartfony, najpierw ostatnie flagowce, a potem również z innych półek cenowych.

One UI 6.1 zapewne wniesie sporo ciekawych nowości, bo tak było również w przypadku aktualizacji nakładki z numerkiem 5.1 z tego roku. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na bardziej szczegółowe informacje. Jedno jest pewne i sztuczna inteligencja zacznie coraz bardziej zadamawiać się także w naszych telefonach.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij