Udostępnij
Tweetnij

OxygenOS 14 i Android 14 dla smartfonów OnePlus z datą premiery

OxygenOS 14 to nakładka firmy OnePlus oparta na systemie Android 14. Obecnie trwa program pilotażowy. Kiedy producent udostępni jej finalną wersję? Została podana data premiery. Wiemy, że aktualizacja do OxygenOS 14 na Androidzie 14 dla OnePlus 11 ma „wylądować” jeszcze przed końcem przyszłego miesiąca.

OxygenOS 14 to autorska nakładka firmy OnePlus, która jest oparta na systemie Android 14. Od jakiegoś czasu trwa program pilotażową z wersją beta oprogramowania, ale wielu użytkowników czeka na finalne wydanie. Została podana data premiery. Tego dnia software zostanie upubliczniony dla ostatniego flagowca, który jest dostępny w ujęciu globalnym.

Datą premiery OxygenOS 14 25 września

OnePlus ujawnił datę premiery OxygenOS 14 i tą jest 25 września. Wtedy oprogramowanie w postaci uaktualnienia zostanie udostępnione użytkownikom modelu 11 5G z początku tego roku. Potem zapewne aktualizacja zacznie trafiać na kolejne telefony marki i nastąpi to jeszcze jesienią tego roku.

OnePlus 11 5g global cena specyfikacja

Beta testy systemu Android 14 dla smartfona OnePlus 11 5G rozpoczęły się już w maju tego roku. Wtedy postawiono sobie za cel, że oprogramowanie ma stać się instynktowne i swobodne w kontroli. Wcześniej hasłem przewodnim była prędkość oraz płynność działania.

Android 14 jest blisko

Google zapowie system Android 14 na dniach, bo program pilotażowy trwa już kilka miesięcy i już wcześniej zapowiadano, że oprogramowanie wprowadzi liczne nowości, oraz iż zostanie udostępnione latem. Najpierw uaktualnienie trafi na Pixele, a potem także telefony partnerów.

Wygląda na to, że OnePlus chce się trochę pościgać z Samsungiem. Koreańczycy również prowadzą program pilotażowy własnej nakładki opartej na systemie Android 14. Mowa o One UI 6, które testują wybrani użytkownicy. Jest jednak wątpliwym, aby finalna aktualizacja została udostępniona na modele z serii Galaxy S23 jeszcze przed końcem września, choć nie można tego w 100 proc. wykluczyć. Dlatego jest możliwe, że tym razem chińska marka będzie pierwszą.

OnePlus szykuje Trinity Engine

Jedną z najważniejszych nowości w nakładce OxygenOS 14 ma być silnik Trinity Engine. Firma chwali się, że uwolni on pełny potencjał telefonów poprzez osiągnięcie większej synergii między sprzętem i oprogramowaniem. Ma to zapewnić płynne, intuicyjne oraz szybkie działanie smartfonów.

OxygenOS 14 Android 14 OnePlus 11 data premiery

Pod maską silnika kryje się sześć innowacyjnych technologii i są to witalizacja procesora, witalizacja pamięci RAM, witalizacja pamięci ROM, HyperBoost, HyperTouch oraz HyperRendering. OnePlus twierdzi, że połączenie tych rozwiązań sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Producent wymienia m.in. wielozadaniowość czy gry mobilne, które potrzebują więcej zasobów w porównaniu do zwykłych aplikacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij