Udostępnij
Tweetnij

Android 13 wyśle powiadomienia, gdy aplikacje w tle będą pobierać energię

Android 13 lepiej zadba o zużycie energii baterii. Google wprowadza nowe powiadomienia, które obejmą prądożerne aplikacje uruchomione w tle. Jeśli takie oprogramowanie zostanie wykryte, to użytkownik otrzyma stosowną notyfikację. Zmiany pojawiają się wraz z edycją systemu Android 13 DP2, którą oddano do testów.

Android 13 doczekał się kolejnej edycji poglądowej i tą jest Developer Preview 2. Przy okazji Google ogłasza zmiany, które obejmą uruchomione aplikacje w tle zużywające zbyt wiele energii baterii telefonu czy innego urządzenia. Wtedy nowy system wyświetli specjalne powiadomienia z informacją o tym, co może mieć wpływ na krótszy czas pracy na jednym naładowaniu.

Takie powiadomienia Android 13 wyświetli w momencie, gdy aplikacje w tle będą zużywać za wiele energii przez co najmniej 24 godziny. Alert obejmie także powiązane usługi. Google przewidziało tu jednak pewne wyjątki. Wymienione je na poniższej liście.

Android 13 pominie powiadomienia dla tych aplikacji w tle

  • Aplikacje systemowe
  • Aplikacje na urządzenia towarzyszące
  • Aplikacje działające na urządzeniu w trybie demonstracyjnym
  • Aplikacje właściciela urządzenia
  • Aplikacje właściciela profilu
  • Trwałe aplikacje
  • VPN-y
  • Aplikacje z rolą ROLE_DIALER
  • Aplikacje, którym użytkownik wyraźnie wyznaczył dostęp nieograniczonych funkcji w ustawieniach systemu

Takie rozwiązanie znajdzie się w finalnej wersji systemu Android 13. Google wierzy, że pozwoli to choć w pewnym stopniu ograniczyć duże zużycie energii baterii telefonów przez aplikacje w tle.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatApp

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij