Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi patentuje smartfona podobnego do modelu Motorola Razr 2019

Xiaomi również szykuje składany smartfon i firma opatentowała już kilka różnych projektów. Kolejny z nich nawiązuje wyglądem do modelu Motorola Razr 2019. Też ma ekran zginający się w pół. Ponadto Xiaomi zastosuje aparat, który będzie wysuwany. W ten sposób telefon umożliwi robienie zdjęć selfie.

Składany smartfon Xiaomi został pokazany niespełna rok temu. Wiemy jednak, że w międzyczasie firma opatentowała kilka różnych koncepcji tego telefonu. Teraz światło dzienne ujrzał nowy patent. Ten zakłada urządzenie dosyć zbliżone pod kątem projektu do modelu Motorola Razr 2019, który zadebiutuje w Polsce w przyszłym miesiącu.

Nowy, składany smartfon Xiaomi widoczny jest na poniższych rysunkach. Podobnie jak Motorola Razr 2019 ma zginany w pół (do środka) ekran. To jednak tylko zarys tego, jak to ma wyglądać w rzeczywistości. Pojawia się także dosyć nietypowy element w postaci wysuwanego aparatu.

składany smartfon Xiaomi jak Motorola Razr 2019 patent plotki przecieki wycieki kiedy premiera składany smartfon Xiaomi jak Motorola Razr 2019 patent plotki przecieki wycieki kiedy premiera

Składany smartfon Xiaomi ma wysuwany aparat, którego Motorola Razr 2019 nie ma

Motorola Razr 2019 nie ma wysuwanego aparatu. Firma zdecydowała się na dosyć prostą kamerę, która raczej do topowej konkurencji nie będzie miała startu. Natomiast składany smartfon Xiaomi ma aparat, który się wysuwa. Będzie go można rozsunąć w momencie korzystania z rozłożonego ekranu. Wygląda to na pewno ciekawie.

Ciągle jednak nie wiadomo, na co dokładnie zdecyduje się Xiaomi. Jak już wspomnieliśmy, firma ma już kilka patentów związanych ze składanymi ekranami. Trudno powiedzieć, który projekt zostanie wybrany. O tym przekonamy się dopiero z czasem. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na nowe informacje.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło: LetsGoDigital

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij