Udostępnij
Tweetnij

Android 11 R może rozwiązać jeden z najbardziej uciążliwych problemów z Bluetooth

Android 11 R zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Jednak ma szansę rozwiązać jeden z największych wad Bluetooth w platformie Google. To tryb samolotowy, który rozłącza audio w bezprzewodowych słuchawkach. Padła propozycja, aby w systemie Android R tak się nie działo. Dostrzeżono ją w commicie w AOSP.

Android 11 R ujawnił nam już trochę informacji. Już wcześniej w commitach AOSP dostrzegano, co może mniej więcej się pojawić. Teraz dowiadujemy się, w planach są poprawki obejmujące tryb samolotowy i Bluetooth. Jeśli z niego korzystacie, to zapewne wiecie, że wtedy jest rozłączane audio w słuchawkach. To ma w końcu ulec zmianie.

W jednym z commitów z AOSP padła propozycja, aby tryb samolotowy nie rozłączał audio po Bluetooth. Aktywacja tej funkcji nie powinna więc wpływać negatywnie na możliwość słuchania muzyki. Oczywiście, już teraz poprzez ADB można dostosowywać, które z sygnałów ma rozłączać tryb samolotowy. Nie ukrywajmy jednak, ale nie jest to rozwiązanie dla każdego użytkownika telefonu.

Android 11 R tryb samolotowy audio Bluetooth słuchawki kiedy premiera Google

Android 11 R nie ma rozłączać Bluetooth w dwóch przypadkach

Z informacji, które znaleziono w commicie czytamy, że będą istniały dwa scenariusze, które nie spowodują rozłączenia Bluetooth, gdy zostanie aktywowany tryb samolotowy. Nastąpi to w momencie, gdy Android 11 wykryje połączenie A2DP. Drugim będzie aktywny profil Bluetooth Hearing Aid. Domyślamy się, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby w kolejnej wersji zielonego robota wprowadzić taką funkcję. Google zapewne doda takie opcje i w końcu nie będziemy musieli się tym przejmować. Zmiana niewielka, a cieszy.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje mobilne z listopada

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij