Udostępnij
Tweetnij

Pixel 4 nie nagra wideo 4K w 60 fps. Google wyjaśnia

Pixel 4 został zaprezentowany w tym tygodniu. Google umieściło w nim konkretny aparat, który oferuje ciekawe funkcje. Jednak pod pewnymi względami ustępuje on konkurencji. Google Pixel 4 nie jest w stanie nagrywać wideo w 4K przy 60 fps. Producent postanowił wyjaśnić, dlaczego w tym przypadku zdecydowano się na 30 fps.

Google Pixel 4 został zaprezentowany wcześniej w tym tygodniu. Nowy smartfon z pewnością wyróżnia się ciekawym aparatem. Kamera wspiera m.in. tryb, który pozwoli robić ciekawe zdjęcia nocnego nieba. Jednak pod jednym względem firma zatrzymała się w czasie. Dotyczy to nagrywania wideo w jakości 4K.

Pixel 4 nie jest w stanie nagrywać wideo w jakości 4K UHD przy 60 fps, co potrafi wiele innych flagowców. Nowy smartfon Google umożliwi jedynie rejestrowanie takich filmów w 30 klatkach na sekundę. Firma zabrała głos w tej sprawie i jednemu z użytkowników Twittera. Widzicie ją poniżej.

Google Pixel 4 bez nagrywania wideo 4K w 60 fps, bo ludzie tego nie używają

Wyjaśnienie dotyczące nagrywania wideo w 4K w modelach Google Pixel 4 jest co najmniej ciekawe. Według producenta z rejestrowania filmów w takiej jakości i 60 fps mało kto korzysta. Użytkownicy głównie pozostają przy opcji 1080p. Gorsza jakość skutkuje tutaj jednak znacznie mniejszymi plikami, które zapisywane są na pamięci telefonu. Dlatego firma postanowiła skupić się na tym aspekcie i tutaj zwiększyła wysiłki związane z poprawieniem jakości nagrywania wideo. Cóż, pozostaje się z tym pogodzić, ale jest możliwe, że tryb w 60 fps pojawi się z czasem wraz z aktualizacją oprogramowania.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij