Udostępnij
Tweetnij

Nowy Asystent Google z Pixel 4 zaprezentowany

Nowy Asystent Google został zaprezentowany wczoraj w trakcie konferencji, gdzie pokazano także smartfony Pixel 4. Wśród nowości jest odświeżony wygląd czy nowe funkcje, jak możliwość szybkiego kasowania danych. Nowy Asystent najpierw zadebiutuje na Google Pixel 4. Potem zostanie udostępniony innym.

Nowy Asystent Google z Pixel 4 był obiektem wielu przecieków. Jednak jego zapowiedź odbyła się już w trakcie majowej konferencji I/O 2019. Teraz pokazano go w Nowym Jorku, gdzie odbył się pokaz nowych urządzeń. Zobaczmy, co wnosi zaktualizowana sztuczna inteligencja.

Asystent Google został mocno zintegrowany ze smartfonami Pixel 4. W ten sposób jest w stanie wykonywać wiele zadań dużo szybciej. W wybranych przypadkach ma to odbywać się do 10 razy krócej niż wcześniej. Poprawiono przetwarzanie mowy i przeprojektowano wygląd na głównym ekranie, jak i część okien dostępnych po uruchomieniu. Zmiany są z pewnością na plus.

Nowy Asystent Google pozwoli także szybko kasować dane. Będzie to można zrobić zwykłym poleceniem głosowym. Wiemy też, że ma lepiej rozumieć kontekst rozmów. Dzięki temu stanie się po prostu bardziej użyteczny. Wiemy również, że pozwoli na łatwiejsze dzielenie się tym, co jest widoczne na ekranie telefonu.

Nowy Asystent Google najwięcej możliwości zaoferuje na modelach Pixel 4

Wiemy, że nowy Asystent Google zaoferuje najwięcej możliwości właśnie na smartfonach Pixel 4. Wynika to z faktu, że tam umieszczono nowe pliki odpowiedzialne za przetwarzanie poleceń. Obecnie mają on rozmiar 0,5 GB, gdzie wcześniej było to aż 100 GB, co wykluczało instalację na pamięci telefonu. Z czasem część nowości powinno trafić także na inne modele smartfonów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij