Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 na telefonach Huawei pozwoli odbierać połączenia z… dronów

EMUI 10 wprowadzi na smartfonach Huawei i Honor ciekawą nowość. To możliwość przechwytywania transmisji w trakcie połączeń z kamery dronów. Nowość była pokazywana w trakcie HDC 2019. Huawei wyjaśniło, że takie rozwiązanie będzie ekskluzywne dla telefonów, które otrzymają uaktualnienie do nakładki EMUI 10.

EMUI 10 zostanie udostępnione w postaci bety już w przyszłym miesiącu. Wiemy, że Huawei otrzymało przedłużoną licencję od Stanów Zjednoczonych. To powinno sprawić, że nic nie stanie na przeszkodzie do udostępnienia nowej nakładki poza Chinami. Wśród nowości pojawi się ciekawa funkcja związana z połączeniami i w ten sposób można wykorzystać drony, a dokładniej obraz z ich kamery.

Huawei pokazało taką funkcję w trakcie HDC 2019. Drony mają kamery i taki obraz można normalnie przechwycić w trakcie połączenia. Zapytacie pewnie, jaki to ma sens? Funkcja będzie użyteczna na przykład w trakcie telekonferencji. Taki obraz można następnie przerzucić na urządzenie z HarmonyOS, jak telewizor marki Honor, który również miał już zapowiedź.

EMUI 10 Huawei Honor kiedy premiera aktualizacja drony połączenia EMUI 10 Huawei Honor kiedy premiera aktualizacja drony połączenia

Drony mogące wykonywać wideopołączenia mają być obsługiwane jedynie na smartfonach z EMUI 10. Huawei wyjaśnia, że będzie to ekskluzywna funkcja. W ten sposób będzie można przesyłać obraz w jakości 1080p. W trakcie HDC 2019 rozwiązanie demonstrowano w połączeniu z dronem DJI Mavic 2.

Huawei rozpocznie beta testy EMUI 10 we wrześniu

EMUI 10 beta ma być dostępne w Chinach już od 8 września. Wtedy trafi na modele Huawei P30. Jeszcze w przyszłym miesiącu rozpocznie się program pilotażowy nowej nakładki na kilku innych modelach. Finalna wersja ma być udostępniana jesienią tego roku.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: MyDrivers

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij