Udostępnij
Tweetnij

Google udostępni widżet wyszukiwarki Androida w Europie innym dostawcom

Google planuje udostępnić widżet wyszukiwarki, który znajduje się na smartfonach z systemem Android, innym dostawcom wyszukiwania. To kolejne następstwo postępowania, które przeprowadziła Unia Europejska. Wspomniany widżet wyszukiwarki pozwoli na zmianę silnika w przyszłym roku. Wtedy Google wprowadzi nowe opcje.

Unia Europejska kilka miesięcy temu ukarała Google rekordowo dużą grzywną w wysokości aż 4,3 mld euro. Wiemy, że na urządzeniach z systemem Android wprowadzono nowe opcje związane z wyborem domyślnej wyszukiwarki oraz przeglądarki internetowej. To następstwo postępowania przeprowadzonego prze UE. Teraz dowiadujemy się, że zmiany obejmą również widżet wyszukiwarki.

Google poinformowało na własnym blogu, że za kilka miesięcy widżet wyszukiwarki na ekranie domowym systemu Android zostanie udostępniony innym dostawcom wyszukiwania. Zmiany zostaną wprowadzone w 2020 roku. Wtedy pojawią się opcje, które widzicie poniżej. Użytkownik smartfona czy tabletu będzie mógł zmienić silnik na inny.

widżet wyszukiwarki Google Unia Europejska dostawcy Android UE

Widżet wyszukiwarki pozwoli także na zmianę domyślnego silnika wyszukiwania w Chromie zamiast Google

Z informacji ujawnionych przez Google wynika, że wspomniany widżet wyszukiwarki pozwoli także zmienić domyślnego dostawcę wyszukiwania w przeglądarce Chrome. O ile ta będzie zainstalowana. Tak więc nie będzie to dotyczyć wyłącznie elementu na ekranie domowym. Zmiany pojawią się na terenie państw członkowskich. Poza krajami UE takiej opcji nie będzie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij