Udostępnij
Tweetnij

Fast Share może zastąpić Android Beam i będzie czymś w rodzaju Apple AirDrop

Fast Share to nowość dostrzeżono w Google Play Services. Wygląda na to, że taka funkcja nie tylko zastąpi Android Beam. Może być również ciekawą odpowiedzią na AirDrop Apple. Fast Share umożliwi szybkie udostępnianie plików. Będzie to bardzo wygodne rozwiązanie. Co ciekawe, będzie prawdopodobnie kompatybilne ze sprzętami Apple.

Fast Share może być bardzo ciekawą odpowiedzią na AirDrop firmy Apple. Takie narzędzie nie tylko zastąpi Android Beam, ale wprowadzi dużo więcej możliwości. Dostrzeżono je w Google Play Services. Dokładnie w istniejącej funkcji Nearby. Jak to będzie dokładnie działać?

Fast Share powinno działać podobnie do wspomnianego AirDrop. To funkcja, która pozwala na proste i wygodne przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami Apple. Niestety, działa tylko ze sprzętami z logo nadgryzionego jabłka. U Google ma to szansę wyglądać inaczej. Na udostępnionych zrzutach ekranowych można dostrzec Chromebooka, smartwatcha, a nawet iPhone’a. To by oznaczało, że funkcja może być wieloplatformowa.

Google Android Beam Fast Share szybkie udostępniane plików jak Apple AirDrop

Fast Share działa dokładnie tak samo wygodnie jak AirDrop Apple

Aby skorzystać z Fast Share trzeba tylko wskazać plik i następnie urządzenie, na które ma zostać wysłany. Tak samo działa AirDrop. Funkcja do działania wymaga Bluetooth oraz dostępu do lokalizacji. Prawdopodobnie zostanie wprowadzona wraz z aktualizacją Google Play Services. Nie wiadomo jednak, kiedy to dokładnie nastąpi.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: XDA-Developers

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij