Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11: kolejne smartfony Xiaomi bez aktualizacji

MIUI 11 zostanie ogłoszone wiosną tego roku, ale wiemy, że nie trafi na wszystkie smartfony Xiaomi, które zapały się na poprzednią aktualizację. Dowiadujemy się, że z listy wypadną kolejne dwa modele. Są to Xiaomi Mi Max i Mi Max Prime, dla których ostatnim uaktualnieniem będzie MIUI 10.3. Kolejnych już nie dostaną.

MIUI 11 jest już w przygotowaniu i prace nad nowym systemem Xiaomi zainaugurowało wcześniej w tym roku. Oficjalna zapowiedź odbędzie się pewnie wiosną tego roku. Już wcześniej wspominaliśmy wam, że to oprogramowanie jednak nie trafi na wszystkie z modeli, które otrzymały w zeszłym roku „dziesiątkę”. Teraz poznajemy kolejne dwa, które wypadną z listy aktualizacji.

MIUI 11 nie trafi na smartfony Xiaomi Mi Max i Mi Max Prime. Te dwa modele nie dostaną uaktualnienia. Dla nich wsparcie zakończy się wraz z udostępnieniem systemu z numerkiem 10.3, co nastąpi wkrótce. Oba urządzenia otrzymały też już ostatnią betę oprogramowania. To aktualizacja oznaczona ciągiem liczb 9.2.28. Kolejnych w planach już nie ma.

Xiaomi Mi Max Prime aktualizacja MIUI 11

Xiaomi Mi Max bez MIUI 11 tak jak Redmi Note 3

Xiaomi Mi Max to nie jedyny smartfon, który nie otrzyma MIUI 11. Jak dobrze wiemy, oprogramowanie nie trafi na pokład Redmi Note 3. Podobnie będzie w przypadku flagowca Mi 5 z 2016 roku. Nie pozostaje nic innego, jak tylko się z tym pogodzić.

MIUI 11 ma być systemem nakierowanym na potrzeby użytkowników, a ci chcą często dłuższego czasu pracy na baterii. Niedawno pojawiła się nieoficjalna lista smartfonów Xiaomi i Redmi, które mają dostać aktualizację. Biorąc jednak pod uwagę, że znalazł się na niej też Mi Max, który jednak uaktualnienia nie ma dostać, to raczej została ona wyssana z palca.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij