Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z nowym skrótem na smartfonach Xiaomi. Dzięki MIUI 10.2.1

Asystent Google doczekał się nowego skrótu na smartfonach marki Xiaomi. Wprowadza go aktualizacja do MIUI 10.2.1, która jest już udostępniana. Po instalacji uaktualnienia pojawia się nowy skrót, który powoduje, że Asystent Google się uruchomi. W tym celu na telefonach Xiaomi trzeba będzie tylko przez chwilę przytrzymać włącznik.

Asystent Google dostępny jest również na smartfonach Xiaomi. Chińczycy doszli jednak do wniosku, że wprowadzą nowy skrót, który pozwoli uruchamiać tę popularną funkcję. Wprowadza ją aktualizacja do MIUI 10.2.1, która jest już udostępniana. Po jej instalacji trzeba już tylko udać się do ustawień, gdzie pojawia się nowa opcja.

Asystent Google wraz z aktualizacją MIUI 10.2.1 otrzymuje skrót, który pozwala na aktywację funkcji na smartfonach Xiaomi poprzez włącznik urządzeń. W tym celu wystarczy go tylko przytrzymać pół sekundy i puścić. Oczywiście, po ówczesnym włączeniu takiej opcji. Domyślnie takie ustawienie jest wyłączone.

Asystent Google skrót Xiaomi MIUI 10.2.1

Asystent Google z nowym skrótem od Xiaomi w MIUI 10.2.1 podobnym do tego, jaki przygotował OnePlus

Podobny skrót dla Asystenta Google przygotował także OnePlus w Open Beta 3 dla OnePlusa 6. Jednak problem jest taki, na co Xiaomi też nie pozwala w MIUI 10.2.1, że nie można skonfigurować czasu, po jakim włączy się funkcja. Jest on narzucony z góry. Możliwe, że taka opcja pojawi się z czasem.

Wiemy, że Asystent Google dostanie dark mode, czyli ciemny motyw i inne nowości. Testy już się rozpoczęły. Na razie pozostawia to jeszcze sporo do życzenia, ale domyślamy się, że gigant z Mountain View chce to mieć gotowe dopiero za kilka miesięcy. Tak więc ma jeszcze czas na dopracowanie trybu ciemnego.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij