Udostępnij
Tweetnij

Nowy Android Q ma wspierać coś, jak Face ID w iPhone’ach. Pixel 4 z nowym mechanizmem?

Nowy Android Q jest obecnie obiektem coraz częstszych przecieków i w najbliższym czasie będzie pewnie ich naprawdę sporo. XDA-Developers doszukało się w kodzie informacji o technologii podobnej do Face ID znanej nam z iPhone’ów. Kto wie, a może nowy Android uchyla nam w ten sposób rąbka tajemnicy w związku z nową funkcją dla Google Pixel 4.

Android Q to nowy system Google, który jest w drodze. Niedawno mogliśmy obejrzeć pewne nowości na wideo. Oprogramowanie znajduje się w rękach specjalistów z XDA-Developers. Ci w kodzie doszukali się informacji o technologii podobnej do Face ID, którą Apple implementuje w iPhone’ach od 2017 roku. Możliwe, że podobne rozwiązanie pojawi się w smartfonach Pixel 4.

Nowy Android Q po dekompilacji kodu ujawnia nam, że zostanie zapewnione oficjalne wsparcie dla funkcji podobnej do Face ID. Jest wiele wzmianek i klas we frameworkach, gdzie można doszukać się informacji o natywnej obsłudze mechanizmu do rozpoznawania twarzy. Obecnie producenci telefonów z zielonym robotem takie wsparcie muszą zapewniać samodzielnie. Teraz obsługa będzie natywna.

Nowy Android Q 10.0 Face ID Google Pixel 4 iPhone Nowy Android Q 10.0 Face ID Google Pixel 4 iPhone

Nowy Android Q może nam ujawniać, że Google Pixel 4 dostanie „Face ID”

XDA-Developers sugeruje, że pojawienie się wsparcia dla mechanizmu do rozpoznawania twarzy w systemie Android Q wcale nie musi być przypadkowe. Jest bardzo możliwe, że taka funkcja pojawi się w smartfonach Google Pixel 4. Choć 100% pewności na razie mieć nie możemy, co w zasadzie jest logiczne. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać.

Android Q zostanie zaprezentowany w trakcie majowej konferencji Google I/O 2019. Wiemy, że tegoroczne wydarzenie odbędzie się dokładnie w dniach 7-9 maja. Na smartfony Pixel 4 poczekamy dłużej. Ich debiut odbędzie się pewnie dopiero jesienią.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij