Udostępnij
Tweetnij

HMD Global sprzedało 70 mln smartfonów Nokia w 2 lata

Nokia to marka, która była niesamowicie popularna kilkanaście lat temu. Później jednak nadeszła era smartfonów z iOS i Androidem. Nokię przejął Microsoft, ale później marką zajęło się HMD Global. To właśnie ta firma poinformowała, że w ciągu dwóch ostatnich lat sprzedała ponad 70 milionów urządzeń sygnowanych wspomnianą nazwą.

HMD Global to może nie jest zbyt znana marka wśród użytkowników smartfonów, ale to właśnie ta firma stoi za wielkim powrotem marki Nokia na rynek. Okazuje się, że może mówić o sporym sukcesie jak na dwa lata swojego istnienia. Właśnie poinformowała, iż w tym właśnie czasie sprzedała aż 70 milionów takich urządzeń.

Od czasu wprowadzenia oryginalnej Nokii 6 w styczniu 2017 r. HMD Global sprzedało, jak twierdzi, 70 milionów telefonów . Z tej liczby 56 milionów sprzedano użytkownikom w wieku powyżej 35 lat, którzy wcześniej znali markę Nokia. Dodatkowo firma potwierdziła, że jej tańsze urządzenia są głównym źródłem dochodu.

HMD Global chce zaskoczyć młodych użytkowników marką Nokia

Według HMD Global, Nokia 6.1 jest obecnie najlepiej sprzedającym się nowym telefonem w skali globalnej. Dodatkowo firma zauważyła, że zarówno Nokie 7 Plus, jak i 3.1 okazały się bardzo popularne. Jeśli chodzi o główny punkt dochodów, firma ma nadzieję, że nadal będzie umacniać swoją pozycję w segmencie od 300 do 400 euro. To jednak nie koniec planów. Firma ma również w planach uderzyć w młodsze pokolenie kampaniami marketingowymi, a także ofertami związanymi z e-sportem.

Najnowszym smartfonem od HMD Global jest Nokia 8.1 zaprezentowana na konferencji w Dubaju. To urządzenie, które trafi też do Polski. Jednak nie wcześniej niż na początku stycznia 2019 roku. Cena to 1999 złotych.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło: WinFuture

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij