Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 trafi na 28 urządzeń Xiaomi

MIUI 10 jest dostępne aktualnie w ramach testów beta, jednak wkrótce, bo jeszcze w tym miesiącu, może się to zmienić. Xiaomi w międzyczasie podało do publicznej wiadomości listę 28 urządzeń, które otrzymają nakładkę. Jest na nich kilka wiekowych sprzętów, takich jak chociażby Mi 4c. Nie ma natomiast rodziny Redmi 6, ale te urządzenia także dostaną aktualizację.

MIUI 10 to najnowsza nakładka Xiaomi, która została zapowiedziana pod koniec maja. Chińska firma potwierdza, że trafi ona łącznie do 28 różnych urządzeń. Podała również oficjalną listę pokazującą, na których sprzętach możemy się spodziewać nakładki. Nie ma na nich jednak rodziny Redmi 6, która z pewnością otrzyma nakładkę. Można zatem wnioskować, iż łącznie „dziesiątka” pojawi się na więcej niż 30 urządzeniach.

Xiaomi podało, że na liście jest Xiaomi Mi 8, Mi 8 SE, Mi MIX 2S, Mi MIX 2, Mi MIX, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2, Redmi Note 5, Redmi S2/Y2, Redmi Note 4X, Redmi 5A, Redmi 5s, Mi 5s Plus, Mi Note 3, Mi Max, Mi Max 2, Mi 5X, Mi Max Prime, Mi 5c, Mi 4s, Mi 4c, Redmi 4x, Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi 5 i Redmi 5 Plus. Jak widać, niektóre z urządzeń są dość wiekowe. Przykładem może być tutaj ponad trzyletni Mi 4c. Xiaomi mówi jednak, że jeśli sprzęt znajduje się na liście, otrzyma MIUI 10 bez względu na to, czy jest przeznaczone na rynek chiński czy europejski.

MIUI 10 tryb portretowy jakie smartfony Xiaomi

MIUI 10 w trakcie testów beta, ale Xiaomi już planuje MIUI 11

„Dziesiątka” jest aktualnie dostępna w ramach testów beta. Testy te będą trwały do 24 lipca. Później najprawdopodobniej Xiaomi postanowi wydać pełną wersję dla poszczególnych urządzeń. MIUI 10 Global w postaci finalnej wersji będzie udostępniany na zgodne urządzenia dopiero od września. Oczywiście, na pierwszy ogień pójdą nowsze modele z wyższej półki cenowej, a potem także inne. To jednak trochę potrwa. Zanim finalne wydanie MIUI 10 trafi na wszystkie zgodne urządzenia, to upłynie trochę czasu. Dodajmy również, że w planach jest wydanie z numerkiem 11, czyli najnowsza wersja nakładki.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: AndroidHeadlines

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij