Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11: Xiaomi planuje skupić nakładkę wokół potrzeb konsumentów

MIUI 11 wciąż jest w fazie plotek. „Jedenastka” pojawiła się jednak mimochodem w najnowszym artykule dotyczącej aktualnej wersji nakładki – MIUI 10. Między wierszami ekipa Xioami powiedziała, że firma planuje skupić się podczas produkcji MIUI 11 na potrzebach konsumentów. Nie oznacza to jednak, iż nowa wersja będzie bardzo różniła się od starej.

MIUI 11 jest aktualnie jedynie w fazie plotek. Nic dziwnego. Poprzednia wersja została zapowiedziana w maju i aktualnie jest dostępna jako beta jedynie na ograniczonej liczbie smartfonów. W najnowszym artykule, jaki przygotował zespół Xiaomi zajmujący się nakładką, jest jednak kilka wzmianek o nowej, świeżej nakładce.

MIUI 11 ma być jeszcze lepsze, w mniemaniu pracowników Xiaomi, od MIUI 10. Obecny projekt został po raz pierwszy dopasowany do modeli z ekranami o proporcjach 16:9, które były wtedy popularne. Wraz z nadejściem telefonów pełnoekranowych, projekt został zmodyfikowany tak, aby pasował do takiego projektu. Łączy się to nawet w przypadkach, w których występuje wcięcie.

MIUI 10 nie jest złe, ale MIUI 11 ma być lepsze

Jednak pomimo tego, że interfejs MIUI nie jest zły, Xiaomi twierdzi, że skupi się na ulepszeniu interfejsu użytkownika podczas rozwoju nowej nakładki. Skoncentrowanie się na niej nie będzie polegało na wprowadzeniu dużej różnicy w interfejsie użytkownika między wersjami 10 i 11. Zamiast tego pracownicy Xiaomi chcą położyć nacisk na rzeczywistych potrzebach konsumentów.

Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, najnowsza wersja nakładki MIUI 11 jest wciąż w fazie plotek. Zanim usłyszymy o niej coś oficjalnie może minąć naprawdę sporo czasu. Jednego można się jednak domyślić. Jeśli ekipa już mówi o nowej, świeżej nakładce to jest ona w planach, a być może nawet w fazie planowania.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: GizmoChina

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij