Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 Beta: na tych smartfonach Xiaomi zainstalujesz system

MIUI 10 Beta już wkrótce zostanie udostępnione. Co ciekawe, Xiaomi jeszcze oficjalnie nie zaprezentowało nowego systemu, ale już teraz wiemy, na jakich modelach telefonów Mi i Redmi będą prowadzone testy. Lista sprzętów zgodnych z MIUI 10 Beta jest całkiem długa i obejmuje modele także sprzed kilku lat.

MIUI 10 zobaczymy za kilka dni. Xiaomi już potwierdziło, że zapowiedź nowego systemu odbędzie się w trakcie tej samej konferencji, na której zobaczymy Mi 8. Ta odbędzie się dokładnie 31 maja. W chińskim Shenzhen, gdzie zobaczymy także inne produkty. Jak nietrudno się domyślić, niedługo po premierze Xiaomi udostępni na testy MIUI 10 Beta i wtedy właściciele zgodnych smartfonów będą mogli wypróbować przedpremierowe oprogramowanie. Pytanie tylko: na jakich modelach będzie to możliwe? Odpowiedź jest już znana.

Na tych smartfonach Xiaomi zainstalujesz MIUI 10 Beta

  • Seria Mi: Mi 3, Mi 4, Mi 4s, Mi 4c, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5x, Mi 6, Mi Max, Mi Max 2, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2 oraz Mi Note 3
  • Seria Redmi: Redmi Y1, Redmi Y1 Lite, Redmi Note 3, Redmi Note 3 Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 5A, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 4, Redmi 3, Redmi 3S, Redmi 3 Prime, Redmi 3X, oraz Redmi Pro

Jak nietrudno zauważyć, MIUI 10 Beta będzie można zainstalować także na modelach sprzed kilku lat. Mało tego, bo także na smartfonach z najniższy półki cenowej, jak chociażby Xiaomi Redmi 5A czy 4A. To z pewnością cieszy.

MIUI 10 Beta zostanie udostępnione dopiero za jakiś czas, ale użytkownicy wyżej wymienionych telefonów Xiaomi już mogą zapisywać się na testy chińskiego oprogramowania w wersji poglądowej. Z czasem taka możliwość zostanie oddana także w ramach Global Beta ROM. Zapisy będą prowadzone do 31 maja.

MIUI 10 zostanie udostępnione na wiele różnych sprzętów od Xiaomi. Dla porównania, MIUI 9 docelowo trafiło na aż 40 urządzeń. Pewnie jednak zastanawiacie się nad tym, które z modeli w ogóle nie otrzymają MIUI 10, choć dostały jeszcze „dziewiątkę”? Na pewno będą to smartfony Mi 2/2S, Mi 4i, Redmi Note 4G, Redmi 2, Redmi 2 Prime oraz Mi Note. Lista niekompatybilnych sprzętów może jednak z czasem się wydłużyć. Trzeba to mieć na uwadze. Do oficjalnej zapowiedzi systemu pozostał juz tylko tydzień.

MIUI 10 Beta jakie smartfony Xiaomi kiedy

źródło: Weibo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij