Udostępnij
Tweetnij

Android 8.0 Oreo ponownie dostępny dla Galaxy S7 i S7 edge. Samsung rozwiązał problemy

Samsung Galaxy S7 edge i Galaxy S7 ponownie dostają system Android 8.0 Oreo. Uaktualnienie dystrybuowane drogą OTA jest już dostępne na wybranych rynkach. Nowy firmware oznaczony jest ciągiem znaków kończących się na ERE8. Samsung rozwiązał problemy, które pojawiły się w poprzedniej wersji aktualizacji.

Galaxy S7 i Galaxy S7 edge to dwa smartfony, których użytkownicy musieli długo czekać na aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. Samsung nie spieszył się z jej wydaniem. Proces rozpoczął się kilkanaście dni temu, ale okazało się, że oprogramowanie jest psotliwe. W niektórych przypadkach po instalacji nowego firmware dochodziło do ponownych restartów telefonów. Dlatego proces dystrybucji uaktualnienia wstrzymano.

Upłynęło tylko kilka dni i wygląda na to, że problemy udało się rozwiązać. Samsung Galaxy S7 edge na wybranych rynkach ponownie dostaje aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. Poniżej widzicie zrzut ekranowy zrobiony na telefonie pochodzącym z portugalskiej dystrybucji. Nowy firmware oznaczony jest ciągiem znaków G935FXXU2ERE8 i zawiera kwietniowe poprawki bezpieczeństwa.

Samsung Galaxy S7 edge Android 8.0 Oreo aktualizacja OTA wznowiona

Samsung Galaxy S7 edge, z którego pochodzi powyższy zrzut ekranowy, prawdopodobnie już miał zainstalowaną wcześniej wydaną wersję systemu Android 8.0 Oreo. Świadczy o tym niewielki rozmiar aktualizacji dostarczanej drogą OTA. Ta zawiera pewnie tylko wprowadzone poprawki. Poprzedni firmware kończył się ciągiem znaków ERE5.

Android 8.0 Oreo dla Galaxy S7 z Polski pewnie jest blisko

Cóż, pozostaje wierzyć, że właściciele smartfonów Samsung Galaxy S7 z polskiej dystrybucji również nie będą długo czekać na aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Ta pewnie jest już blisko. Tymczasem poniżej możecie dowiedzieć się, które ze smartfonów Koreańczyków dostają obecnie wsparcie comiesięczne, a które kwartalne poprawki.

Smartfony Samsung, które dostają comiesięczne aktualizacje

 • Seria Galaxy S (S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge i Active, S6 edge+, S6 Active)
 • Seria Galaxy Note (Note 8, Note 5)
 • Seria Galaxy A (A5 (2016), A5 (2017), A8 (2018))

Urządzenia Samsung, które dostają kwartalne aktualizacje

 • Galaxy A3 (2017), Galaxy A7 (2017)
 • Galaxy J1 Mini, Galaxy J1 Mini Prime
 • Galaxy J2 (2016), Galaxy J5 (2016), Galaxy J7 (2016)
 • Galaxy J3 Pro, Galaxy J3 Pop, Galaxy J7 Pop
 • Galaxy J3 (2017), Galaxy J5 (2017), Galaxy J7 (2017), Galaxy J7 Max, Galaxy J7 Neo
 • Galaxy A8+ (2018), Galaxy J2 (2018)
 • Galaxy Tab S2 L Refresh, Galaxy Tab S2 S Refresh
 • Galaxy Tab S3 9.7, Galaxy Tab Active2, Galaxy Tab 10.1 (2016)
 • Note FE

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij