LG V30 (2018) dostanie funkcje Vision AI i Voice AI

Katarzyna Dąbkowska, 2018-02-14 16:47
0

LG podało do wiadomości, że podczas tegorocznych targów MWC będziemy mogli przyjrzeć się zmianom w sztucznej inteligencji, jakie pojawią się w produktach koreańskiej firmy. W urządzeniach pojawią się dwie nowe funkcje – Vision AI oraz Voice AI. Pomogą one w robieniu zdjęć, a także w obsłudze głosowej smartfonów, w tym LG V30.

lg v30

Koreańczycy już od dawna pracują nad ulepszeniem sztucznej inteligencji w swoich urządzeniach. Teraz firma poinformowała, że ma zamiar niedługo, bo już na targach MWC 2018, zaprezentować nowości, jakie przygotowała. Potwierdzono przy tym, że nowa technologia zostanie zastosowana w tegorocznej wersji smartfona LG V30.

LG potwierdziło, że prace nad ulepszeniem sztucznej inteligencji trwają od roku. Do tej pory zastanawiano się nad tym, jak ją zaimplementować w urządzeniach tego producenta. Pierwszą zmianą będzie Vision AI. Funkcja analizuje obiekty w polu widzenia aparatu i rekomenduje najlepszy tryb tematyczny. Na liście będzie ich osiem tematów: portret, jedzenie, zwierzęta, krajobraz, miasto, kwiaty, wschód słońca i zachód słońca. Aparat będzie badał kąt widzenia, kolory, odbicia światła, oświetlenie tła, analizując zdjęcia z bazy danych, aby zrozumieć, na jaki obiekt dokładnie nastawiona jest ostrość. LG, tworząc algorytmy, przeanalizowało 100 milionów zdjęć.

Kolejną nowością ma być Voice AI. Będą to modyfikacje w systemie komend głosowych. Produkty producenta otrzymają 32 komendy, z czego 23 są już dostępne i to wyłącznie na smartfonach koreańskiej firmy. Umożliwiają one uruchamianie aplikacji oraz zmianę ustawień używając wyłącznie poleceń głosowych.

LG V30 nie będzie jedynym smartfonem z ulepszonym SI?

Koreańczycy potwierdzili również, że mają zamiar nie tylko udostępniać nowości w obszarze usprawnień sztucznej inteligencji w nowych sprzętach, ale również w starszych urządzeniach z pomocą stosownych aktualizacji. Firma nie podała jednak, jakie dokładnie sprzęty będą objęte aktualizacjami.

Tak jak informowaliśmy w styczniu podczas targów CES, przyszłość firmy jest ściśle związana ze sztuczną inteligencją, a nie tylko z ulepszaniem specyfikacji sprzętowych i zwiększaniem prędkości przetwarzania danych. Będziemy nadal koncentrować się na tworzeniu inteligentniejszych smartfonów. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią rozszerzone doświadczenia użytkownika w rozszerzonej edycji modelu LG V30, o którą pytało i na którą czekało wiele osób – powiedział Ha Jeug-Uk, wiceprezes działu LG Electronics Mobile Communications.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida ze stycznia

Źródło: lgnews

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Android · LG · · · · · · · · · · ·