Udostępnij
Tweetnij

LG V30 (2018) dostanie funkcje Vision AI i Voice AI

LG podało do wiadomości, że podczas tegorocznych targów MWC będziemy mogli przyjrzeć się zmianom w sztucznej inteligencji, jakie pojawią się w produktach koreańskiej firmy. W urządzeniach pojawią się dwie nowe funkcje – Vision AI oraz Voice AI. Pomogą one w robieniu zdjęć, a także w obsłudze głosowej smartfonów, w tym LG V30.

LG podało do wiadomości, że podczas tegorocznych targów MWC będziemy mogli przyjrzeć się zmianom w sztucznej inteligencji, jakie pojawią się w produktach koreańskiej firmy. W urządzeniach pojawią się dwie nowe funkcje – Vision AI oraz Voice AI. Pomogą one w robieniu zdjęć, a także w obsłudze głosowej smartfonów, w tym LG V30.

lg v30

Koreańczycy już od dawna pracują nad ulepszeniem sztucznej inteligencji w swoich urządzeniach. Teraz firma poinformowała, że ma zamiar niedługo, bo już na targach MWC 2018, zaprezentować nowości, jakie przygotowała. Potwierdzono przy tym, że nowa technologia zostanie zastosowana w tegorocznej wersji smartfona LG V30.

LG potwierdziło, że prace nad ulepszeniem sztucznej inteligencji trwają od roku. Do tej pory zastanawiano się nad tym, jak ją zaimplementować w urządzeniach tego producenta. Pierwszą zmianą będzie Vision AI. Funkcja analizuje obiekty w polu widzenia aparatu i rekomenduje najlepszy tryb tematyczny. Na liście będzie ich osiem tematów: portret, jedzenie, zwierzęta, krajobraz, miasto, kwiaty, wschód słońca i zachód słońca. Aparat będzie badał kąt widzenia, kolory, odbicia światła, oświetlenie tła, analizując zdjęcia z bazy danych, aby zrozumieć, na jaki obiekt dokładnie nastawiona jest ostrość. LG, tworząc algorytmy, przeanalizowało 100 milionów zdjęć.

Kolejną nowością ma być Voice AI. Będą to modyfikacje w systemie komend głosowych. Produkty producenta otrzymają 32 komendy, z czego 23 są już dostępne i to wyłącznie na smartfonach koreańskiej firmy. Umożliwiają one uruchamianie aplikacji oraz zmianę ustawień używając wyłącznie poleceń głosowych.

LG V30 nie będzie jedynym smartfonem z ulepszonym SI?

Koreańczycy potwierdzili również, że mają zamiar nie tylko udostępniać nowości w obszarze usprawnień sztucznej inteligencji w nowych sprzętach, ale również w starszych urządzeniach z pomocą stosownych aktualizacji. Firma nie podała jednak, jakie dokładnie sprzęty będą objęte aktualizacjami.

Tak jak informowaliśmy w styczniu podczas targów CES, przyszłość firmy jest ściśle związana ze sztuczną inteligencją, a nie tylko z ulepszaniem specyfikacji sprzętowych i zwiększaniem prędkości przetwarzania danych. Będziemy nadal koncentrować się na tworzeniu inteligentniejszych smartfonów. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią rozszerzone doświadczenia użytkownika w rozszerzonej edycji modelu LG V30, o którą pytało i na którą czekało wiele osób – powiedział Ha Jeug-Uk, wiceprezes działu LG Electronics Mobile Communications.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida ze stycznia

Źródło: lgnews

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij