Udostępnij
Tweetnij

MIUI 9 vs Android One. Wygrywa ten drugi i Xiaomi kasuje sondę

Xiaomi ma w swojej ofercie wiele urządzeń. Większość smartfonów charakteryzuje nakładka chińskiej firmy. Postanowiła ona pokazać, że to właśnie ona przypadła do gustu użytkownikom smartfonów bardziej niż Android One. Z ankiety w serwisie Twitter wynika jednak, że to właśnie Android One jest popularniejszy niż MIUI 9. Post bardzo szybko zniknął z profilu firmy.

Xiaomi ma w swojej ofercie wiele urządzeń. Większość smartfonów charakteryzuje nakładka chińskiej firmy. Postanowiła ona pokazać, że to właśnie ona przypadła do gustu użytkownikom smartfonów bardziej niż Android One. Z ankiety w serwisie Twitter wynika jednak, że to właśnie Android One jest bardziej lubiany niż MIUI 9. Post bardzo szybko zniknął z profilu firmy.

Xiaomi Mi A1 opinie test recenzja

Xiaomi ma wiele produktów, które mają nakładki chińskiej firmy – MIUI. MIUI 9 już jest dostępne na wielu sprzętach. Chińczycy jednak mają również smartfona, który ma system Android One. Postanowili zatem pokazać, że to jednak ich nakładka cieszy się większą popularnością. Coś im jednak nie wyszło w trakcie…

Xiaomi wystartowało z ankietą, w której pytało użytkowników, co ich bardziej interesuje – MIUI 9 czy może Android One. Ankieta wyświetlała się głównie miłośnikom firmy, którzy czytają posty na Twitterze. Bardzo szybko zaczęli oni głosować. Do wyboru były jedynie dwie wspomniane odpowiedzi. Okazuje się, że jednak nakładka chińczyków nie jest chyba aż tak popularna wśród fanów urządzeń, ponieważ wynik zaskoczył przedstawicieli firmy – wygrał Android One pokonując MIUI 9 o 7 punktów procentowych. Oczywiście, Chińczycy bardzo szybko usunęli post z Twittera, ale w internecie nic przecież nie ginie. Rozbawieni użytkownicy zrobili zrzut ekranu, w którym widać czarno na białym (czy też biało na czarnym), że 57% z 14769 głosów oddano na Android One.

Xiaomi Mi A1 z Android One popularniejsze niż telefony z MIUI 9?

Warto zaznaczyć tutaj, że nie wszystkie urządzenia Xiaomi mają wspomnianą nakładkę. Wyjątkiem jest tutaj model Mi A1, którego jest wspierany przez Google’a. Najwyraźniej smartfon z czystym Androidem spodobał się użytkownikom. Przypomnijmy również, że aktualnie chińska firma udostępnia MIUI 9, ale w przygotowaniu jest już „dziesiątka”. Znamy już nawet listę smartfonów, na które prawdopodobnie trafi najnowsza wersja nakładki.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne na iOS i Androida z 2017 roku

Źródło: Twitter

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij