Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 zainaugurowane. Xiaomi wprowadzi wiele ulepszeń względem MIUI 9

MIUI 10 to nowa aktualizacja oprogramowania Xiaomi, nad którą prace już zainaugurowano. Firma zamierza skupić się na wielu obszarach własnej nakładki i w nowej wersji dużą rolę ma odegrać także sztuczna inteligencja. Rozwiązania z zakresu SI coraz częściej trafiają do smartfonów. Względem MIUI 9 ma pojawić się wiele uprawnień.

MIUI 10 to nowa aktualizacja oprogramowania Xiaomi, nad którą prace już zainaugurowano. Firma zamierza skupić się na wielu obszarach własnej nakładki i w nowej wersji dużą rolę ma odegrać także sztuczna inteligencja. Rozwiązania z zakresu SI coraz częściej trafiają do smartfonów. Względem MIUI 9 ma pojawić się wiele uprawnień.

MIUI 10 kiedy aktualizacja Xiaomi

Xiaomi oficjalnie zainaugurowało prace nad MIUI 10. Nastąpiło to w trakcie wczorajszego spotkania grupy odpowiedzialnej za rozwój oprogramowania, gdzie dyskutowano o przeszłości i przyszłości systemu. Informację przekazał Hong Feng, jeden z założycieli i wiceprezesów chińskiej firmy.

MIUI 10 ma wprowadzić mnóstwo udoskonaleń względem MIUI 9 z zeszłego roku. Xiaomi ostatnio wydało pomniejszą aktualizację oznaczoną numerem 9.2, gdzie wprowadzono trochę ulepszeń. Dopiero jednak w kolejnej dużej aktualizacji pojawi się wiele nowości. Niestety, na szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać. Prace są jeszcze na wczesnym etapie, ale wiemy, że dużą rolę w nowym systemie ma odegrać sztuczna inteligencja. Rozwiązania z zakresu SI coraz częściej pojawiają się w smartfonach i nie inaczej będzie w przypadku urządzeń od Xiaomi.

MIUI 10 w finalnej wersji dopiero za kilka miesięcy

MIUI 10 prędko nie zadebiutuje. Prawda jest taka, że na nową nakładkę poczekamy co najmniej kilka miesięcy. Jej premiera dla wszystkich użytkowników smartfonów Xiaomi odbędzie się dopiero w drugiej połowie roku, a może nawet i później. Na więcej szczegółów trzeba czekać. Wykaz smartfonów, które załapią się na uaktualnienie na razie też nie jest znany. Warto dodać, że system z numerem 9 ma docelowo trafić na aż 40 różnych sprzętów chińskiej marki. To naprawdę wiele.

Oczywiście, nowa nakładka będzie dystrybuowana z różnymi wersjami systemu Android. Xiaomi robi tak od lat, że własne aktualizacje rozdziela od tych od Google’a. W ten sposób jest w stanie zapewnić dostępność nowych funkcji także na starszych modelach telefonów, co w przeciwnym wypadku nie byłoby możliwe.

MIUI 10 z pewnością wprowadzi daleko idące udoskonalenia. Xiaomi ma szansę się wykazać i pozostaje wierzyć, że nie zawiedzie. Kto wie, a może system będzie jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników. Prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się także nowych aplikacji.

Zobacz także: Najciekawsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

źródło: Weibo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij