Samsung Galaxy X dostanie składany ekran. Patent może ujawniać wygląd interfejsu

Marcelina Poznańska, 2017-11-09 17:25
1

Samsung Galaxy X jest smartfonem, który ma otrzymać składany ekran. To oznacza, że Koreańczycy muszą pod taką technologię przystosować interfejs. Do tej pory nie wiedzieliśmy, jak to dokładnie ma wyglądać, ale możliwe, że rąbka tajemnicy ujawniają nam zrzuty ekranowe dołączone do jednego z wniosków patentowych Koreańczyków.

składany smartfon Samsung Galaxy X prototyp

Samsung Galaxy X jest w przygotowaniu od kilku lat. Koreański gigant rozważa wprowadzenie tego telefonu już w przyszłym roku i spodziewajmy się go w sklepach pod serią Note. Urządzenie okryte jest jednak tajemnicą i w rzeczywistości na jego temat nie wiemy zbyt wiele. Z pewnością jednak nie będzie to takie połączenie ekranów, jakie jest w smartfonie ZTE Axon M. Spodziewajmy się czegoś bardziej zaawansowanego, gdzie obie części po rozłożeniu nadal będą jednym wyświetlaczem, a nie dwoma osobnymi.

Samsung musi przygotować dla Galaxy X odpowiednie oprogramowanie. Rozkładany ekran wymusza zmiany w systemie operacyjnym, pod kontrolą którego będzie pracować nowy smartfon. Producent otrzymał w Korei Południowej patent na rozwiązanie o nazwie “Urządzenie elektroniczne składające się z wielu wyświetlaczy i metody ich kontrolowania”. Dołączone do niego grafiki mogą nam nakreślać to, czego możemy spodziewać się po oprogramowaniu nowego telefonu. Rzućmy na to okiem.

Poniższe zrzuty ekranowe ujawniają nam, że Samsung opatentował pracę w różnych trybach. Zarówno w poziomej orientacji, jak i pionowej. Pod uwagę wzięto także prace na podzielonym ekranie. Wizualnie nawiązuje to do tego, co znamy z interfejsu oprogramowania smartfonów Galaxy S6 czy S7, a więc grafiki nie są najświeższe. Oczywiście, w przyszłym roku na Galaxy X będzie to wyglądało zapewne znacznie lepiej.

This slideshow requires JavaScript.

Samsung Galaxy X będzie próbą

Samsung Galaxy X to smartfon, który będzie tak naprawdę próbą odświeżenia rynku smartfonów, gdzie obecnie nie dzieje się zbyt wiele. Ten rok przyniósł nam w zasadzie tylko węższe ramki, gdy pod uwagę weźmiemy design. Składany flagowiec Koreańczyków może być czymś znacznie więcej. Pytanie tylko: czy na pewno tego chcą klienci?

Samsung rzekomo już pokazywał partnerom prototypy Galaxy X. Miało to miejsce m.in. w trakcie barcelońskich targów Mobile World Congress. Niestety, takie pokazy odbywały się wyłącznie za zamkniętymi drzwiami. Firma chciała podobno uzyskać opinię partnerów na temat tego sprzętu. Jeszcze zanim wprowadzi go do oferty. Prawdopodobnie składany smartfon nie zostanie początkowo wyprodukowany w dużych ilościach. Możliwe, że zainteresowanie nim nie będzie zbyt duże i stąd Samsung nie chce brać na siebie większego ryzyka. Wcześniej, bo w przyszłym kwartale, zobaczymy Galaxy S9 i S9+, nad którymi prace rzekomo już sfinalizowano.

źródło: Kipris (via GalaxyClub)

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · Samsung · Smartfony · · · · · · · · · · ·
  • Nazir

    Ciekawe jak to wszystko finalnie rozwiążą i czy nie będzie to kolejny przełom w smartfonach po WOW w sgs6ege/sgs7edge/sgs8+/note8