Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i S8+ popularniejsze w Europie niż w Azji

AppBrain w zeszłym tygodniu opublikowało ciekawe dane, z których wynika, że smartfony Samsung Galaxy S8 i S8+ cieszą się w Europie większą popularnością niż w Azji. Nawet w rodzimej Korei Południowej. Jak z kolei sytuacja wygląda w Polsce i jaki model telefonu jest u nas najpopularniejszy? Odpowiedź na to pytanie również znamy.

AppBrain w zeszłym tygodniu opublikowało ciekawe dane, z których wynika, że smartfony Samsung Galaxy S8 i S8+ cieszą się w Europie większą popularnością niż w Azji. Nawet w rodzimej Korei Południowej. Jak z kolei sytuacja wygląda w Polsce i jaki model telefonu jest u nas najpopularniejszy? Odpowiedź na to pytanie również znamy.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 i S8+ debiutowały na rynku w kwietniu tego roku. Nowe flagowce Koreańczyków szybko zaskarbiły sobie uznanie klientów i jeśli zastanawiacie się nad popularnością tych telefonów, to rąbka tajemnicy uchyla AppBrain. Zobaczmy, gdzie tegoroczne smartfony z serii S są najpopularniejsze.

Galaxy S8 i S8+ cieszą się dużym udziałem w Szwajcarii, gdzie mają łącznie aż 8,2% rynku. Następnie mamy Norwegię z 6,5% udziałem czy Szwecję, gdzie telefony mają 6,3% rynku. Dla porównania, w Korei Południowej, czyli rodzimym rynku producenta, ich udział jest mniejszy i wynosi 4,7%. Duży udział tych telefonów widoczny jest także w Australii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Holandii i Niemczech. Pewnie zastanawiacie się nad tym, ile te smartfony mają udziału w polskim rynku? U nas jest to 1%, czyli co setny użytkowany smartfon z Androidem nad Wisłą to Samsung Galaxy S8 (lub S8+). Jest to wynik podobny do tego, jaki jest w Chinach czy Finlandii.

Samsung Galaxy S8 market Samsung Galaxy S8 market

Telefony firm Samsung i Huawei najpopularniejsze w Polsce

AppBrain udziela nam także ciekawych informacji o polskim rynku. Tutaj można zobaczyć m.in. najpopularniejsze modele telefonów nad Wisłą. Pewnie nie zdziwi was to, że pierwsze miejsce przypada Huawei P8 Lite, prawda? Jak to jednak jest dalej? Rzućcie okiem na poniższą listę.

Huawei P8 Lite 4,3 %
Samsung Galaxy J3(2016) 3,0 %
Samsung Galaxy Grand Prime 2,5 %
Samsung Galaxy J5(2016) 2,5 %
Huawei P9 lite 2,2 %
Samsung Galaxy J5 2,0 %
Samsung Galaxy S5 1,8 %
Samsung Galaxy S4 1,7 %
Samsung Galaxy A5(2016) 1,7 %
LG K10 1,6 %

Jak nietrudno zauważyć, najpopularniejsze są dwa tańsze modele Huawei z linii Lite oraz różne Samsungi. Co ciekawe, lista obejmuje dwa flagowce, ale to modele sprzed kilku lat. Widzimy, że są to Galaxy S4 i S5. Wszystkie powyższe dane statystyczne obejmują jedynie smartfony z Androidem. iPhone’y nie są tutaj brane pod uwagę. AppBrain ujawnia także, że względną popularnością w Polsce cieszą się także następujące smartfony.

LG K8 LTE
LG Spirit 4G LTE
Samsung Galaxy Xcover3
Lenovo VIBE K6 Note
LG K10
Sony Xperia M4 Aqua
Samsung Galaxy Ace Style
Samsung Galaxy S5 Neo
Sony Xperia E5
LG K10 (2017)

źródło: Appbrain (via GalaxyClub)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij