Android we wrześniu – Oreo wciąż poza statystykami

Katarzyna Dąbkowska, 2017-09-13 12:38
0

Jak co miesiąc Google opublikowało dane dotyczące fragmentacji Androida. Najpopularniejszym systemem wciąż pozostaje Marshmallow. Liczba urządzeń z zainstalowanym systemem Android Nougat wciąż rośnie. Na liście nie pojawił się system Android Oreo, co oznacza, że jego udział w rynku nie przekroczył jeszcze 0,01%.

Android 8.1 Oreo

Co miesiąc gigant z Mountain View publikuje informacje na temat fragmentacji Androida, co daje nam możliwość przyjrzenia się spadkom i wzrostom popularności poszczególnych wersji tego systemu operacyjnego. Najnowsze statystyki pokazują, że wdrażanie Oreo jest bardzo mozolne. Aktualnie system nie znajduje się jeszcze w zestawieniu, co oznacza, iż został on zainstalowany na mniejszej liczbie urządzeń niż 0,01 %. Taki wynik bowiem potrzebny jest do zaklasyfikowania danej wersji systemu do zestawienia.

Statystyki pokazują również, że Android 7.0 Nougat zyskał aż 2,3 % w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wersja 7.1 natomiast znalazła się na 1,6 % wszystkich dostępnych na rynku sprzętów, co daje wzrost o 0,4 %.

Android Marshmallow na pierwszym miejscu, ale jego wyniki spadają

Spadek zaliczyła jednak Pianka (o 0,1 %), która wciąż jest jednak najpopularniejszym systemem operacyjnym Google’a i jest zainstalowana na 32,2 % tabletów i smartfonów z Androidem. Za nim znajduje się wciąż Lollipop. Tutaj też odnotowano spadek z 29,2 % na 27,8 %. Spory, prawie jednoprocentowy spadek zaliczył również KitKat (15,1 %).

Popularność tracą też starsze wersje systemu Google’a. JellyBean jest aktualnie dostępne na 6,9 % urządzeń z Androidem (spadek z 7,6 %). Spadki na podobnym poziomie odnotowano również w przypadku Ice Cream Sandwich oraz Gingerbread (z 0,7 na 0,6 %). Możliwe, że w przyszłym miesiącu w statystykach pojawi się już Android Oreo, który będzie powoli trafiał do nowych urządzeń, takich jak HTC U11.

Źródło: Google

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.