Udostępnij
Tweetnij

Android we wrześniu – Oreo wciąż poza statystykami

Jak co miesiąc Google opublikowało dane dotyczące fragmentacji Androida. Najpopularniejszym systemem wciąż pozostaje Marshmallow. Liczba urządzeń z zainstalowanym systemem Android

Jak co miesiąc Google opublikowało dane dotyczące fragmentacji Androida. Najpopularniejszym systemem wciąż pozostaje Marshmallow. Liczba urządzeń z zainstalowanym systemem Android Nougat wciąż rośnie. Na liście nie pojawił się system Android Oreo, co oznacza, że jego udział w rynku nie przekroczył jeszcze 0,01%.

Android 8.1 Oreo

Co miesiąc gigant z Mountain View publikuje informacje na temat fragmentacji Androida, co daje nam możliwość przyjrzenia się spadkom i wzrostom popularności poszczególnych wersji tego systemu operacyjnego. Najnowsze statystyki pokazują, że wdrażanie Oreo jest bardzo mozolne. Aktualnie system nie znajduje się jeszcze w zestawieniu, co oznacza, iż został on zainstalowany na mniejszej liczbie urządzeń niż 0,01 %. Taki wynik bowiem potrzebny jest do zaklasyfikowania danej wersji systemu do zestawienia.

Statystyki pokazują również, że Android 7.0 Nougat zyskał aż 2,3 % w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wersja 7.1 natomiast znalazła się na 1,6 % wszystkich dostępnych na rynku sprzętów, co daje wzrost o 0,4 %.

Android Marshmallow na pierwszym miejscu, ale jego wyniki spadają

Spadek zaliczyła jednak Pianka (o 0,1 %), która wciąż jest jednak najpopularniejszym systemem operacyjnym Google’a i jest zainstalowana na 32,2 % tabletów i smartfonów z Androidem. Za nim znajduje się wciąż Lollipop. Tutaj też odnotowano spadek z 29,2 % na 27,8 %. Spory, prawie jednoprocentowy spadek zaliczył również KitKat (15,1 %).

Popularność tracą też starsze wersje systemu Google’a. JellyBean jest aktualnie dostępne na 6,9 % urządzeń z Androidem (spadek z 7,6 %). Spadki na podobnym poziomie odnotowano również w przypadku Ice Cream Sandwich oraz Gingerbread (z 0,7 na 0,6 %). Możliwe, że w przyszłym miesiącu w statystykach pojawi się już Android Oreo, który będzie powoli trafiał do nowych urządzeń, takich jak HTC U11.

Źródło: Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij