Google Pixel 2 ponownie zostanie stworzony przez HTC?

Dritone, 2017-06-24 15:29
0

Google już przygotowuje nowe smartfony z serii Pixel 2. Te już wcześniej zostały potwierdzone przez Ricka Osterloha, czyli nowego szefa połączonych działów sprzętowych w firmie z Mountain View. W zeszłym roku telefony z serii Google Pixel powstały we współpracy z firmą HTC i kto wie, czy Tajwańczycy nie będą mieć udziału w powstawaniu drugiej generacji.

Google Pixel 2

Google Pixel 2 i XL 2 są już w przygotowaniu. Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, ale możliwe, że rąbka tajemnicy uchyla nam raport HTCSoku. W systemie plików smartfona HTC U11 doszukano się wzmianek na temat następujących urządzeń:

  • OCEAN_WHL
  • OCEAN_UL
  • OCEAN_DUGL
  • OCEAN_DTWL
  • OCEAN_UHL
  • OCEAN_UHL_JAPAN
  • OCEAN_A
  • S2
  • M2

Google Pixel i Pixel XL powstawały pod nazwami kodowymi Marlin i Sailfish. W skrócie były to S1 i M1. Nazwy kodowe S2 i M2 nietrudno więc powiązać z następcami obu Pikseli, prawda? Jest więc bardzo możliwe, że HTC rzeczywiście ma coś wspólnego z nadchodzącymi smartfonami firmy z Mountain View, choć niedawne plotki sugerowały, że udział w tym przedsięwzięciu mają mieć Koreańczycy z LG.

Google Pixel 2 w dwóch rozmiarach

Google jeszcze jakiś czas temu planowało trzy nowe smartfony na ten rok. Pierwszym z nich jest muskie, drugim walleye, a trzecim taimen. Sugeruje się jednak, że w rzeczywistości jeden z nich został anulowany. To model, który miał mieć ekran o średniej rozdzielczości. Ten telefon nie ma jednak powstać. Jego rolę przejmie największy taimen.

W zasadzie nie powinno to dziwić. Żyjemy w czasach, gdzie smartfony mają coraz większe ekrany, bo tego chcą klienci. Wprowadzanie więc na rynek dwóch podobnych modeli z podobnymi wyświetlaczami nie ma pewnie większego sensu. Tym bardziej, że Google dopiero samodzielnie raczkuje na rynku telefonów i nie sprzedaje ich zbyt wiele.

Specyfikacja techniczna poszczególnych smartfonów Google Pixel 2 na razie nie jest znana. Pewnym jest jednak, że możemy spodziewać się ekranów o wysokiej rozdzielczości QHD, procesorów Qualcomm Snapdragon 835 z GPU Adreno 540, które będą wspomagane przez 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM czy co najmniej 64 GB pamięci flash na dane. Piksele mają też bardzo udane aparaty fotograficzne i tutaj gigant z Mountain View na pewno będzie chciał się utrzymać w czołówce producentów. Dlatego jeszcze lepsze kamery to coś, czego możemy spodziewać się na 100%. Poza tym telefony dostaną system Android O czy złącza USB C. Data premiery nie jest znana, ale najpewniej odbędzie się we wrześniu lub październiku. Do tego czasu z pewnością przeczytamy o nich jeszcze nie raz.

źródło: HTCSoku

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · Google Pixel · Smartfony · · · · · · ·