Udostępnij
Tweetnij

Samsung pokazywał wiele technologii za zamkniętymi drzwiami podczas MWC

The Korea Herald dotarło do wiadomości, że Samsung podczas Mobile World Congress pokazywał wiele nowości. Jedną z nich jest technologia Force Touch podobna do 3D Touch w iPhone’ach. Kolejna są ekrany OLED bez polaryzatora. Nie wiadomo, kiedy technologia miałaby zostać zaimplementowana w urządzeniach marki Samsung.

The Korea Herald dotarło do wiadomości, że Samsung podczas Mobile World Congress pokazywał wiele nowości. Jedną z nich jest technologia Force Touch podobna do 3D Touch w iPhone’ach. Kolejna są ekrany OLED bez polaryzatora. Nie wiadomo, kiedy technologia miałaby zostać zaimplementowana w urządzeniach marki Samsung.

The Korea Herald donosi, że podczas targów Mobile World Congress Samsung pokazywał za zamkniętymi drzwiami swoją nową technologię. Bardzo możliwe, że część pomysłów ujawniona na MWC zostanie zaimplementowana do Note 8.

Samsung Galaxy Note 7

The Korea Herald twierdzi, że Samsung pokazywał potajemnie wybranym osobom kilka nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest Force Touch. Nie będzie to jednak specjalna nowość. Chodzi o technologię podobną do 3D Touch zastosowaną w iPhone’ach. Smartfon po prostu wykrywa siłę nacisku palca na ekran. Może to być przydatne w różnego rodzaju funkcjach, jak przykładowo podglądzie wiadomości czy w grach. Plotka głosi, że Force Touch zostanie wprowadzone już w telefonie Samsung Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. Z drugiej strony informator The Korea Herald uważa, że technologia nie działa jeszcze tak dobrze, by mogła być zastosowana w nowych flagowcach. Być może będziemy musieli jeszcze na nią poczekać.

Samsung pokazał też gogle VR oraz ciekawe ekrany OLED

Kolejną nowością, jaka miała być pokazywana podczas targów za zamkniętymi drzwiami miał być ekran OLED bez polaryzatora. Ma on wiele zalet, z których najważniejsza jest to, że zużywa mniej mocy niż standardowy ekran, a dodatkowo jest jaśniejszy. Samsung, jak twierdzą koreańskie media, miał dodatkowo pokazywać zestaw VR wyświetlający obraz w wysokiej rozdzielczości oraz ekrany OLED dla tych osób, które cierpią z powodu niedowidzenia niektórych kolorów.

Możliwe, że wspomniane technologie trafią do smartfonów Galaxy Note 8. Na dzień dzisiejszy wiadomo jednak o nich stosunkowo niewiele. Wiemy już, że powstaną i mogą dostać podwójny aparat. Na więcej informacji będziemy musieli jednak poczekać. Aktualnie czekamy na premierę Galaxy S8, które ma zostać zapowiedziane oficjalnie w przyszłym tygodniu.

Źródło: The Korea Herald

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij