Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S7 edge dostaje piątą betę Androida 7.0 Nougat

Samsung Galaxy S7 edge użytkowany przez osoby biorące udział w programie Galaxy Beta Program otrzymuje właśnie piątą betę systemu Android 7.0 Nougat, który od przyszłego miesiąca ma być dystrybuowany dla wszystkich. Piąta beta Androida 7.0 Nougat dla smartfonu Samsung Galaxy S7 edge wprowadza jedną, widoczną gołym okiem zmianę.

Samsung Galaxy S7 edge użytkowany przez osoby biorące udział w programie Galaxy Beta Program otrzymuje właśnie piątą betę systemu Android 7.0 Nougat, który od przyszłego miesiąca ma być dystrybuowany dla wszystkich. Piąta beta Androida 7.0 Nougat dla smartfonu Samsung Galaxy S7 edge wprowadza jedną, widoczną gołym okiem zmianę.

Samsung już od kilku tygodni testuje firmware dla smartfonów Galaxy S7 edge i S7, który bazuje na systemie Android 7.0 Nougat. Dziś osoby, które zapisały się do Galaxy Beta Program otrzymały już piątą betę Nougata. Aktualizacja dystrybuowana jest drogą OTA, kończy się ciągiem znaków ZPLN i waży niespełna 302 MB. W oficjalnym wykazie zmian czytamy tylko, że aktualizacja rozwiązuje problemy z ponownym uruchamianiem smartfonów, na które skarżyli się beta testerzy. Poza tym naniesiono poprawki błędów i poprawiono stabilność oprogramowania.

Zobacz także >> Muzyka Google Play za darmo dla właścicieli urządzeń Samsunga

Samsung Galaxy S7 edge Android 7.0 Nougat beta 5 Samsung Galaxy S7 edge Android 7.0 Nougat beta 5

Pojawiła się także kolejna nowość w nakładce Samsung Experience, o której Koreańczycy nie wspominają. Są nią przezroczystości na ekranie powiadomień. W ten sposób pod powiadomieniem zawsze widoczna jest tapeta. Przykład widzicie na poniższym zrzucie ekranowym opublikowanym przez serwis Sammobile.

Samsung Galaxy S7 edge Android 7.0 Nougat beta 5

Samsung nie wywiązał się z obietnic i nie zdołał sfinalizować Galaxy Beta Program do połowy grudnia, co zakładał wcześniejszy plan. Wydanie piątej bety jest zarówno dobrą, jak i złą wiadomością. Dobrą, bo cieszy, że Samsung stara się dopracować oprogramowanie w jak największym stopniu, zanim to, w postaci aktualizacji, trafi na wszystkie tegoroczne flagowce. Zła, gdyż na oficjalne uaktualnienie do Androida 7.0 Nougat właściciele Galaxy S7 i Galaxy S7 edge będą jeszcze musieli trochę poczekać. Realnie proces aktualizacji może ruszyć dopiero w okolicach połowy stycznia. Kto jednak wie, czy nie nastąpi to nieco później. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Samsung, poza Galaxy S7 i S7 edge, zamierza uaktualnić do systemu Android 7.1.1 Nougat znacznie więcej urządzeń. Ich lista znajduje się poniżej. Oczywiście, nie nastąpi to z dnia na dzień i trzeba będzie uzbroić się w nieco cierpliwości.

Te urządzenia Samsung dostaną system Android 7.0 Nougat

 • Galaxy S7
 • Galaxy S7 edge
 • Galaxy S6
 • Galaxy S6 edge
 • Galaxy S6 edge+
 • Galaxy Note 5
 • Galaxy A3 (2016)
 • Galaxy A5 (2016)
 • Galaxy A7 (2016)
 • Galaxy A8
 • Galaxy A9
 • Galaxy A9 Pro
 • Galaxy Tab S2
 • Galaxy Tab S2 VE

Pozostaje czekać na więcej informacji odnośnie dostępności Nougata dla poszczególnych urządzeń. Za kilka dni spodziewamy się także premiery smartfonów z serii Galaxy A (2017). Te mają zadebiutować z Androidem 6.0.1 Marshmallow, ale pewnie dosyć szybko zostaną zaktualizowane do Androida 7.0.

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij