Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S7 edge i S7 dostają czwartą betę Androida 7.0 Nougat

Samsung kontynuuje beta testy systemu Android 7.0 Nougat na smartfonach Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Koreańczycy udostępnili dziś czwartą wersję beta oprogramowania, które wprowadzi Samsung Experience, w ramach programu Galaxy Beta Program. To oznacza też, że nie dotrzymano terminarzu beta testów, który zakładał finał w połowie grudnia.

Samsung kontynuuje beta testy systemu Android 7.0 Nougat na smartfonach Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Koreańczycy udostępnili dziś czwartą wersję beta oprogramowania, które wprowadzi Samsung Experience, w ramach programu Galaxy Beta Program. To oznacza też, że nie dotrzymano terminarzu beta testów, który zakładał finał w połowie grudnia.

Samsung Galaxy S7 edge

Samsung rozpoczął beta testy systemu Android 7.0 Nougat dla tegorocznych flagowców kilka tygodni temu. Dziś osoby, którym udało się zapisać do Galaxy Beta Program otrzymały dostęp do czwartej bety Nougata dla Galaxy S7 edge i S7. Co nowego w aktualizacji?

W oficjalnym wykazie zmian czwartej aktualizacji czytamy o usunięciu Samsung Notes i innych poprawkach błędów oraz udoskonaleniach obejmujących wydajność. Jakich dokładnie? Tego już nie wiadomo. Update (dla S7 edge) waży 280,68 MB i nowy firmware kończy się ciągiem znaków ZPLH.

Samsung Galaxy S7 edge Android 7.0 Nougat beta Samsung Galaxy S7 edge Android 7.0 Nougat beta

Samsung zamierzał zakończyć publiczne beta testy Nougata w połowie grudnia tego roku. To się jednak nie udało. I zapewne za jakiś czas testerzy otrzymają kolejne uaktualnienie. Nie ma więc co liczyć na oficjalną aktualizację dla wszystkich użytkowników Galaxy S7 i Galaxy S7 edge jeszcze w tym roku. To nastąpi już pewnie dopiero na początku przyszłego roku. Niestety.

Finalny firmware dla Galaxy S7 i S7 edge ma bazować na systemie Android 7.1.1 Nougat i wprowadzi nową nakładkę, którą nazwano Samsung Experience. Zawiera ona elementy Grace UX, które pojawiły się już wraz ze smartfonem Galaxy Note 7. I co ciekawe, Koreańczycy wdrożyli je już na smartfona Galaxy Note 5 wraz z jedną z aktualizacji opartych na Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Wiemy jednak, że Note 5 też dostanie z czasem Nougata, jak i inne smartfony oraz wybrane tablety Koreańczyków. Poniżej ich lista.

Te smartfony marki Samsung dostaną system Android 7.0 Nougat

 • Galaxy S7
 • Galaxy S7 edge
 • Galaxy S6
 • Galaxy S6 edge
 • Galaxy S6 edge+
 • Galaxy Note 5
 • Galaxy A3 (2016)
 • Galaxy A5 (2016)
 • Galaxy A7 (2016)
 • Galaxy A8
 • Galaxy A9
 • Galaxy A9 Pro
 • Galaxy Tab S2
 • Galaxy Tab S2 VE

Finalny Android 7.0 Nougat dla Galaxy S7 i S7 edge zostanie pewnie wydany w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. W każdym razie, dystrybucja aktualizacji będzie odbywać się etapami, do czego Samsung już nas przyzwyczaił i nie wszyscy dostaną Nougata w tym samym czasie.

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij