Udostępnij
Tweetnij

Samsung ograniczy ładowanie baterii w europejskich Note 7 do 60%

Samsung zamierza ograniczyć ładowanie baterii w Galaxy Note 7 do 60%. Dotyczy to smartfonów z europejskiej dystrybucji, które w poniedziałek dostaną patch.

Samsung zamierza ograniczyć ładowanie baterii w Galaxy Note 7 do 60%. Dotyczy to smartfonów z europejskiej dystrybucji. Dystrybucja uaktualnienia rozpocznie się w poniedziałek.

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 to smartfon, który przysporzył Koreańczykom niemałych problemów. Po licznych raportach związanych z zapalaniem się baterii, telefon wycofano z rynku. Okazuje się jednak, że sporo osób go używa. Niektórzy z braku sensownej alternatywy dla siebie. Może nie jest to zbyt roztropne, ale z drugiej strony osoby te liczą pewnie na to, że ich smartfon jednak się nie zapali i będą mogli z niego korzystać.

Samsung dba jednak o bezpieczeństwo własnych klientów. I dlatego zamierza na dniach rozpocząć proces dystrybucji nowej aktualizacji dla właścicieli Note’ów 7 z europejskiej dystrybucji. Aktualizacja, już po instalacji, sprawi, że bateria telefonu nie będzie ładowano powyżej 60% całkowitej pojemności. Ma to zabezpieczyć smartfony przed ewentualną eksplozją akumulatora. Nie wiadomo jeszcze, czy tego dnia łatka będzie dostępna w Polsce. Możliwe, że u nas pojawi się nieco później.

Podobną aktualizację Samsung wcześniej udostępnił dla właścicieli Galaxy Note 7 z Australii. Koreańczycy do tej pory wymienili już 2/3 Galaxy Note’ów 7 z europejskiej dystrybucji. Jak dobrze wiemy, właściciele tego telefonu z Korei Południowej otrzymają 50% upust na zakup Galaxy S8 lub Galaxy Note 8. Na razie brak informacji odnośnie podobnego programu na innych rynkach.

źródło: sammobile

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij