Udostępnij
Tweetnij

Samsung patentuje składane tablety

Samsung postanowił opatentować nowy pomysł na ciekawe tablety, które mają się zginać i składać. Można by z nich było korzystać na trzy różne sposoby.

Samsung postanowił opatentować nowy pomysł na ciekawe tablety, które mają się zginać i składać. Można by z nich było korzystać na trzy różne sposoby.

Po ostatnim fiasko z Galaxy Note 7 w roli głównej Samsung musi szukać ciekawych rozwiązań, by móc ponownie przyciągnąć do siebie użytkowników. Jest wiele teorii odnośnie owych planów Koreańczyków, ale ostatnie doniesienia związane z wnioskami złożonymi w amerykańskim urzędzie patentowym zdają się wskazywać, że firma ma plany wykorzystania modelu składanego ekranu.

samsung patent

Jak pokazują grafiki z wniosku patentowego, nowy tablet miałby składać się na kilka różnych sposobów. Mógłby zatem zamienić się w spory ekran, do którego doczepialibyśmy mniejszą klawiaturę. Moglibyśmy go także wygiąć w jednym miejscu i korzystać z mniejszej powierzchni ekranu. W ten sposób przypominałby po prostu małego notebooka. Trzecim sposobem natomiast jest wykorzystanie go jako sporego tabletu.

samsung patent

Aktualnie nie wiadomo, na ile poważnie do tych patentów podchodzi sam Samsung. Być może firma wiąże z tym patentem przyszłość swoich tabletów. Z drugiej strony mogą być to tylko pomysły, które warto przelać na papier zanim zrobi to ktoś inny. W ten sposób można uniknąć wojen patentowych. Od dawna jednak mówi się, że to Samsung podejmie się stworzenia składanego smartfona. Nieoficjalnie twierdzi się, iż firma planuje zaprezentowanie takiego urządzenia w lutym przyszłego roku, czyli już za kilka miesięcy.

Źródło: PatentlyApple

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij