Udostępnij
Tweetnij

Giphy Cam, czyli proste tworzenie GIF-ów na Androidzie

Jeśli szukacie aplikacji do GIF-ów, to z pewnością warto zainteresować się Giphy Cam, która obecnie znajduje się w fazie beta. Program jest bezpłatny.

Jeśli szukacie aplikacji do GIF-ów, to z pewnością warto zainteresować się Giphy Cam, która obecnie znajduje się w fazie beta. Program jest bezpłatny.

Giphy Cam beta

Giphy to jedna z największych baz GIF-ów w sieci i twórcy projektu postanowili pójść o krok dalej i pozwolić tworzyć w prosty sposób użytkownikom smartfonów z Androidem własne GIF-y. W tym celu udostępniono betę aplikacji Giphy Cam. Niestety, link do Sklepu Play obecnie nie działa, ale aplikację można pobrać ze strony APK Mirror.

Giphy Cam pozwala nagrać krótkie wideo lub wykonać pięć zdjęć w trybie burst. Następnie można z nich stworzyć własnego GIF-a i tutaj można posiłkować się naklejkami czy efektami. Nowe efekty mają pojawiać się cyklicznie. Tak stworzonego GIF-a można następnie udostępnić w serwisie społecznościowym lub wysłać SMS-em. Istnieje też możliwość zapisania do formatu MP4.

Jak już wspomnieliśmy, na razie programu Giphy nie można pobrać w Sklepie Play (możliwe, że ten link niedługo zacznie znowu działać). Jeśli jednak chcecie przetestować aplikację już dziś, to plik Giphy Cam APK pobierzecie stąd. Aplikacja wymaga do działania urządzenia z Androidem 5.0 Lollipop lub nowszą wersją.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij