Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z Touch ID na ekranie? Apple już to patentuje

iPhone 8 zostanie pokazany dopiero za niespełna rok, ale Apple już patentuje nowe funkcje, które zdaje się chce zaimplementować w tym smartfonie.

iPhone 8 zostanie pokazany dopiero za niespełna rok, ale Apple już patentuje nowe funkcje, które zdaje się chce zaimplementować w tym smartfonie. W tym rozwiązanie, które zakłada umieszczenie Touch ID bezpośrednio na ekranie.

iPhone-7-Homebutton-im-Detail-658x370-ab3a38ad08883322

Wiele wskazuje na to, że przyszłoroczne smartfony iPhone 8 i iPhone 8 Plus wprowadzą bardzo duże zmiany we wzornictwie. Plotki zakładają, że niemal cały przedni panel może zostać pokryty ekranem. Co więc z przyciskiem Początek? Ten już teraz w iPhone’ach 7 się nie wciska i jest pojemnościowy. Po prostu czujnik znajduje się pod szkłem ochronnym. W iPhone’ach 8 Apple ma pójść o krok dalej i scalić Touch ID bezpośrednio na ekranie.

Zdaje się to potwierdzać nowy patent Apple’a o numerze 9,460,332, który opublikowało amerykańskie UPSTO (Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych). Patentowane rozwiązanie zakłada możliwość stosowania czujników do rozpoznawania linii papilarnych także przez zupełnie nowe struktury, jak na przykład ekran. W celu zwiększenia dokładności firma z Cupertino zamierza zastosować tu soczewki elektrostatyczne, które będą ułożone warstwami i mają pozwolić na lepsze przenikanie. Więcej szczegółów na temat tego rozwiązania można znaleźć w źródle informacji (w j. angielskim).

Apple iPhone 8 Touch ID na ekranie patent Apple iPhone 8 Touch ID na ekranie patent

Pozostaje nam czekać na więcej informacji. iPhone 8 ma mieć również ekran OLED i szklaną obudowę. Na pewno pojawi się także udoskonalony aparat fotograficzny i, prawdopodobnie, bezprzewodowe ładowanie baterii. Nowe telefony Apple’a zostaną pewnie pokazane dopiero we wrześniu.

źródło: appleinsider, fot. otwierające: martin hajek/computer bild

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij