Udostępnij
Tweetnij

Google Allo z Google Assistant już jest. Można go aktywować w Polsce

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku dni, rozpoczął się proces udostępniania komunikatora Google Allo. Aplikację można już aktywować w Polsce.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku dni, rozpoczął się proces udostępniania komunikatora Google Allo. W polskim Sklepie Play nie można go jeszcze pobrać, ale aplikację można aktywować w naszym kraju.

Google Allo APK

Google rozpoczęło proces udostępniania komunikatora Google Allo, który zapowiedziano w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016. Aplikacja w polskim Sklepie Play nadal nie jest dostępna i widnieje tam tylko przycisk Wstępnie zarejestruj. Okazuje się jednak, że instalując Google Allo z pliku APK można aktywować komunikator w kraju. Wystarczy tylko podać numer telefonu, który jest identyfikatorem w tym programie i wpisać 6-cyfrowy kod wysłany na podany numer. Dla porównania, w przypadku wydanego wcześniej wideokomunikatora Google Duo początkowo aktywacja w Polsce nie działała i instalacja z pliku APK na nic się zdawała.

aktywacjaGoogle AssistantGoogle Allo Google Assistant

Google Allo jest komunikatorem tekstowym, który mocno integruje się z Google Assistant. Wirtualny asystent Google’a nie komunikuje się po polsku, ale można z nim wchodzić w interakcje w języku angielskim. Asystent może odpowiadać na pytania, szukać restauracji, wyświetlać wiadomości czy rezerwować bilety podróżnicze. Im dłużej się z niego korzysta, tym lepiej ma on w przyszłości działać. Najpewniej niedługo aplikacja będzie dostępna już do pobrania z rodzimego Sklepu Play, ale jeśli jesteście niecierpliwi, to zawsze możecie pobrać stosowny plik APK, na przykład tutaj.

playstore1

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij