Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 ma najlepszy ekran LCD wśród smartfonów

Specjaliści z DisplayMate przyjrzeli się z bliska ekranowi smartfona iPhone 7 i… ocenili go, jako najlepszy z dotychczasowych paneli LCD stosowanych w telefonach.

Specjaliści z DisplayMate przyjrzeli się z bliska ekranowi smartfona iPhone 7 i… ocenili go, jako najlepszy z dotychczasowych paneli LCD stosowanych w telefonach.

W przyszłym roku Apple zamierza podobno rozstać się z ekranami Retina opartymi na LCD i przejść na ekrany OLED. W smartfonach iPhone 7 i iPhone 7 Plus zastosowano jednak jeszcze ekrany oparte na pierwszej z wymienionych technologii. Co nie zmienia faktu, że te doczekały się wielu ulepszeń. Dowodzi tego analiza DisplayMate. Specjaliści przyjrzeli się z bliska ekranom iPhone’ów 7 i ocenili je, jako najlepsze z dotychczas stosowanych w smartfonach.

Apple iPhone 7 Plus i iPhone 7

Jak to możliwe? Apple zaimplementowało wiele rozwiązań, które podniosły jakość ekranów Retina w iPhone’ach 7. Wśród nich jest pokrycie kolorów zgodnych z DCI-P3 stosowanym w telewizorach 4K UHD oraz sRGB / Rec.709. To przekłada się na naprawdę świetne odwzorowanie kolorów niespotykane do tej pory w ekranach LCD smartfonów. Następnie mamy zwiększoną do 705 nitów jasność (ale może ona zostać zwiększona do tej wartości tylko automatycznie), najwyższy współczynnik kontrastu dynamicznego w ekranach LCD ze smartfonów oraz rekordowo niski współczynnik odbicia ekranu (to już dotyczy wszystkich smartfonów, także z ekranami OLED).

Szczegóły możecie znaleźć w źródle informacji, gdzie DisplayMate dokładnie rozpisało zalety nowego ekranu Retina ze smartfonów iPhone 7. Wyniki analizy robią wrażenie. Ciekawe więc, co jeszcze uda się ulepszyć Apple’owi w przyszłym roku, już po przesiadce na ekrany OLED?

Na poniższy filmie obejrzysz materiał o kamerach iPhone’ów 7:

źródło: displaymate

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij