Udostępnij
Tweetnij

Poradnik do Pokemon Go z wirusem. Pół miliona urządzeń zagrożonych

Jak donoszą eksperci z Kaspersky Labs, w aplikacji Guide for Pokemon Go New wykryto szkodliwe oprogramowanie. Została ona pobrana pół miliona razy.

Jak donoszą eksperci z Kaspersky Labs, w aplikacji Guide for Pokemon Go New wykryto szkodliwe oprogramowanie. Została ona pobrana pół miliona razy.

Pokemon Go jest wciąż niezwykle popularne. Grę, jak twierdzą twórcy, pobrało już ponad 500 milionów użytkowników. Jeśli jednak zbieracie stworki i potrzebujecie poradników czy innego rodzaju pomocy w łapaniu Pokemonów, uważajcie na podejrzane aplikacje. Przykładem może być chociażby Guide For Pokemon Go New.

Jak donoszą eksperci z Kaspersky Labs, we wspomnianej aplikacji wykryto szkodliwe oprogramowanie. Guide for Pokemon Go New nie tylko wyświetlało masę reklam, ale również instalowało bez wiedzy użytkownika szkodliwe pliki i inne aplikacje. Następnie aplikacja łączyła się z serwerem, by wysłać informacje na temat urządzenia, na którym jest zainstalowana, kraju, języku ustawionym w smartfonie czy tablecie i inne dane.

pikachu pokemon go

Kiedy urządzenie zostanie rozpoznane i będzie spełniało kryteria, wtedy wirus będzie starał się infekować dalej. Oznacza to, że może instalować kolejne, jeszcze niebezpieczniejsze aplikacje, które będą próbowały „wyciągnąć” z naszego urządzenia więcej informacji.

Oczyścicie, po raporcie Kaspersky Labs aplikacja została usunięta ze Sklepu Play. Do tego czasu zdążyło ją pobrać ponad 500 tysięcy osób. Warto zatem uważać, aby nie paść ofiarą hakerów. Przypomnijmy, że nie jest to odosobniony przypadek, kiedy łowcy stworków stają się ofiarami ataku na własne życzenie. Przykładem może być Pokemon Go Ultimate, które w lipcu wylądowało na wirtualnych półkach wspomnianego sklepu. Aplikację, zanim została zauważona przez firmę ESET, zdążyło pobrać od 500 do 1000 osób.

Źródło: Kaspersky Labs

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij