Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7: nowy przycisk Początek z trzema ustawieniami (wideo)

iPhone 7 i iPhone 7 Plus nie mają starego przycisku Początek, a zupełnie nowy – pojemnościowy. Okazuje się, że działanie silniczka wibracyjnego można ustawić na trzech poziomach.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus nie mają starego przycisku Początek, a zupełnie nowy – pojemnościowy. Okazuje się, że działanie silniczka wibracyjnego można ustawić  na trzech poziomach.

iPhone 7 przycisk Początek

Apple pozbawiło iPhone’y 7 dotychczasowego przycisku Początek, który wciska się do środka. Zastąpiono go nowym przyciskiem pojemnościowym. Ten się nie wciska, ale ma silniczek wibracyjny, który ma zapewnić użytkownikom podobne do wciskania wrażenia. Okazuje się, że użytkownicy iPhone’ów 7 będą mieli do wyboru trzy ustawienia dla tego przycisku, co ujawnił we własnym unboksingu MKBHD.

Na poniższym filmie opublikowanym przez Marquesa Brownlee’a można zobaczyć trzy ustawienia, które YouTuber opisuje następująco:

  • pierwszy poziom, gdy „wciśnięcie” przycisku Początek powoduje bardzo lekką, niemal niewyczuwalną wibrację
  • drugi poziom, który stanowi coś po środku dwóch pozostałych
  • trzeci poziom, gdy silnik wibracyjny naprawdę daje o sobie znać i czuć jego obecność

Usunięcie tradycyjnego przycisku Początek, który wciskał się do środka wynika z faktu, że iPhone 7 i iPhone 7 Plus są wodoszczelnymi smartfonami (norma IP67) i to właśnie z racji próby ich uszczelnienia Apple musiało pozbyć się wciskanego przycisku.

źródło: mkbhd

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij