Udostępnij
Tweetnij

Samsung ma sprzedawać odnowione smartfony

Reuters raportuje, że Samsung wkrótce uruchomi nowy program, w ramach którego będzie sprzedawać odnowione smartfony. Program ma ruszyć w 2017 roku.

Reuters raportuje, że Samsung wkrótce uruchomi nowy program, w ramach którego będzie sprzedawać odnowione smartfony. Program ma ruszyć w 2017 roku.

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Electronics Co Ltd już w przyszłym roku zamierza uruchomić program sprzedaży odnowionych smartfonów. W jego ramach klienci będą mogli zakupić flagowe modele Galaxy w niższej cenie. Oczywiście, nie będą to fabrycznie nowe telefony, a odnowione w serwisie. 

Telefony te mają pochodzić od klientów z Korei Południowej czy Stanów Zjednoczonych, którzy będą je oddawać po roku w ramach wymiany na nowy model. Jak dobrze pamiętamy, Samsung wprowadził taki program wcześniej w tym roku wraz z premierą Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge. Skupowane smartfony będą następnie odnawiane.

Źródło informacji Reutersa nie wie jednak, o ile niższe ceny Samsung zaproponuje w przypadku odnowionych telefonów. Dla porównania, wartość iPhone’ów po roku od premiery to około 69% oryginalnej ceny telefonów w dniu debiutu. Natomiast w przypadku Galaxy spadek wartości jest większy i plasuje się w okolicy 51% oryginalnej ceny z dnia debiutu.

Samsung sprzedając odnowione smartfony będzie mógł lepiej rywalizować na rynkach, gdzie wiele osób nie jest w stanie pozwolić sobie na telefon za 800 dolarów, na przykład w Indiach. Z drugiej strony, powstaje ewentualne ryzyko kanibalizmu. Odnowione smartfony w ofercie w niższej cenie mogą spowodować, że spadnie zainteresowanie nowymi modelami prosto z fabryk.

źródło: reuters

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij