Udostępnij
Tweetnij

Google Allo połączy się też z kontem Google

Google Allo jest nowym komunikatorem, który wkrótce zostanie udostępniony dla wszystkich. Wraz z Google Assistant. Tymczasem nowych informacji na temat jego działania dostarcza nam raport Android Police.

Google Allo jest nowym komunikatorem, który wkrótce zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników urządzeń z Androidem. Wraz z Google Assistant. Tymczasem nowych informacji na temat jego działania dostarcza nam raport serwisu Android Police. Wraz ze zrzutami ekranowymi pochodzącymi z aplikacji.

Google Allo i Google Duo to dwa nowe komunikatory, które zaprezentowano w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016. Drugi z nich został już udostępniony, a na premierę pierwszego nadal czekamy. Wynika to z faktu, że Allo integruje się z Google Assistant i zadebiutuje wraz z nim.

Android Police przez ostatnie kilka dni opublikował już kilka wpisów dotyczących funkcji czy działania Google Assistant. Ostatni z nich dotyczy możliwości powiązania własnego konta w komunikatorze z kontem Google, choć nie jest to wymagane i jedynie opcjonalna funkcja. Głównym identyfikatorem w Google Allo będzie numer telefonu. Tak jak w Google Duo, ale opcjonalna możliwość powiązania komunikatora z kontem Google sprawi, że będzie można liczyć na bardziej spersonalizowane funkcje w aplikacji.

Google Allo konto Google

Z informacji przekazanych przez serwis źródłowy wynika, że:

  • numer telefonu jest jedynym identyfikatorem użytkownika i na jego podstawie inni użytkownicy Google Allo będą mogli się z nami komunikować lub dodawać do grup.
  • konto Google ma lepiej spersonalizować sugestie dostarczane przez Google Assistant.
  • konto Google nie jest nigdzie wyświetlane w aplikacji. Nie jest też używane do synchronizacji, tworzenia kopii zapasowych czy podobnych funkcji.
  • wsparcie dla wielu urządzeń nie jest oferowane. Google Allo można zainstalować na dwóch urządzeniach i zalogować się z użyciem tego samego konta Google, ale i tak będą to dwa różne konta w aplikacji bazujące na różnych numerach telefonów. To oznacza, że okna z historią rozmów też będą inne, bo nie zostaną zsynchronizowane poprzez konto Google.

Głównym identyfikatorem w Google Allo i tak pozostanie numer telefonu. Konto Google ma jedynie zapewnić lepsze personalizacje od Google Assistant.

Oczywiście, tak to wygląda w poglądowej wersji Google Allo, która obecnie znajduje się w fazie zamkniętych beta testów, do których dostęp mają nieliczni. W finalnej odsłonie komunikatora to może jeszcze ulec zmianie. Zrzuty ekranowe publikowane przez serwis Android Police dostarczane są przez anonimowych testerów. Warto dodać, że w Google Duo, czyli wideo komunikatorze udostępnionym w zeszłym tygodniu, możliwości zalogowania się z użyciem konta Google nie ma. Co nie powinno dziwić, bo aplikacja jest bardzo prosta i konto w niej powstaje na podstawie połączenia z numerem telefonu.

Niestety, wiele wskazuje na to, że Google Assistant początkowo ma być dostępny tylko w krajach anglojęzycznych i w Niemczech. Tak więc w kraju z asystenta Google na początku nie skorzystamy. Choć możliwe, że będzie go można aktywować i porozumiewać się po angielsku. O tym przekonamy się z czasem.

źródło: androidpolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij