Udostępnij
Tweetnij

Nie będzie Nvidia Shield Tablet 2. Przynajmniej na razie

Nvidia Shield Tablet 2 miał zadebiutować jeszcze w tym roku, ale nic z tego nie wyjdzie. Firma anulowała produkt, pomimo, że już go certyfikowała i w tym roku nie wprowadzi do oferty nowego tabletu.

Nvidia Shield Tablet 2 miał zadebiutować jeszcze w tym roku, ale nic z tego nie wyjdzie. Firma anulowała produkt, pomimo, że już go certyfikowała i w tym roku nie wprowadzi do oferty nowego tabletu.

Plotki na temat nowego tabletu Shield Tablet krążą po sieci od miesięcy. Rzeczywiście, projekt istnieje. Mało tego, bo Nvidia nawet rozpoczęła proces certyfikacji tego urządzenia i dostrzeżono je wcześniej m.in. na stronie amerykańskiej komisji FCC .Niestety, Nvidia rozmyśliła się i nie zamierza wprowadzić nowego tabletu na rynek. Nvidia Shield Tablet 2 nie pojawi się na sklepowych półkach, a przynajmniej nie w takiej postaci jak obecnie istnieje.

Android 5.0 Lollipop dla Nvidia Shield Tablet

Informacja została przekazana przez Nvidię komisji FCC, która już certyfikowała tablet. W piśmie znalazło się zdanie: Ze względów biznesowych produkt został anulowany. Najpewniej Nvidia nie widziała jednak większego sensu w wprowadzaniu do oferty nowego tabletu, na którym niewiele by zarobiła.

Z informacji, które wcześniej krążyły po sieci wynika, że nowy tablet miał mieć 7,9-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości oraz procesor Nvidia Tegra X1 z układem graficznym Maxwell. Wymiarami nowe urządzenie miało być bardzo zbliżone do Nvidia Shield Tablet z 2014 roku. Kto wie, a może firma jeszcze kiedyś zdecyduje się na wprowadzenie do oferty jeszcze jednego modelu? O tym przekonamy się z czasem.

źródło: motog3

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij