Udostępnij
Tweetnij

Samsung ze świetnymi wynikami finansowymi w Q2 2016

Samsung ujawnił swoje wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku finansowego. Wynika z nich, że jeszcze długo pozostanie liderem na rynku smartfonów.

Samsung ujawnił swoje wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku finansowego. Wynika z nich, że jeszcze długo pozostanie liderem na rynku smartfonów.

Samsung jest aktualnie liderem wśród producentów smartfonów na całym świecie. Patrząc na wyniki finansowe z ostatniego kwartału można wnioskować, że długo pozostanie na szczycie. Wynika z nich, że przychód koreańskiego giganta od kwietnia do czerwca wyniósł 45 mld dolarów, z czego zysk operacyjny to 7,2 mld dolarów. Jest to najlepszy wynik Samsunga od dwóch lat i, jak się okazało, lepszy, niż początkowo szacowała firma. Koreańczycy mieli nadzieję na zysk operacyjny w kwocie 6,8 mld dolarów, później próg ten podnieśli do 6,94 mld dolarów.

Samsung Galaxy S7 Edge 20

Ogromna część zasług stoi po stronie działu mobilnego. Samsung potwierdził, że w pierwszej połowie tego roku sprzedał łącznie prawie 159 milionów urządzeń, z czego 81,9 mln urządzeń w pierwszym kwartale, a 77 w minionym. Sporą tego część, bo aż 27 milionów, stanowią smartfony Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge.

Ale to nie koniec wielkich planów firmy. Ma ona zamiar do końca roku sprzedać aż 350 mln smartfonów. Oznacza to, że w ciągu pół roku do użytkowników trafi kolejne 191 mln telefonów Samsunga. To spora liczba, ale największe nadzieje pokładane są w Galaxy Note 7 – nowym flagowcu Koreańczyków, który ma być zapowiedziany już w przyszłym tygodniu.

Jeśli plany Samsunga się powiodą, jeszcze długo zostanie on liderem na rynku smartfonów. Zostawi daleko za sobą Apple’a, które w tym roku ma zamiar sprzedać 200 milionów iPhone’ów.

Źródło: Sammyhub

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij