Udostępnij
Tweetnij

Dziś startuje Biblioteka rodzinna w Google Play

Dziś, to jest 2 lipca, zostaje uruchomiona Biblioteka rodzinna w usługach Google Play. Niestety, jeszcze nie w naszym kraju, bo Polska nie znajduje się na liście państw, gdzie dostępna jest nowa usługa.

Dziś, to jest 2 lipca, zostaje uruchomiona Biblioteka rodzinna w usługach Google Play. Niestety, jeszcze nie w naszym kraju, bo Polska nie znajduje się na liście państw, gdzie dostępna jest nowa usługa.

Zgodnie z zapowiedziami, dziś Google uruchamia usługę Biblioteka rodzinna. Niestety, na liście państw nie ma Polski. To oznacza, że na razie musimy obejść się smakiem i pozostaje nam wierzyć, że z czasem to ulegnie zmianie.

Biblioteka rodzinna pozwala współdzielić zakupy dokonane w Google Play pomiędzy maksymalnie sześcioma członkami rodziny. Funkcja wymaga najpierw skonfigurowania rodziny. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach wsparcia technicznego Google’a.

Sklep Play

Dzięki Bibliotece rodzinnej można współdzielić nie tylko aplikacje i gry, ale także zakupioną muzykę czy filmy. Dotyczy to zakupów dokonanych od dziś (2 lipca). W przypadku rzeczy zakupionych wcześniej zależy to od deweloperów i dostawców treści, którzy mogą na to zezwolić w konsoli, ale nie muszą.

Pozostaje nam czekać, aż Biblioteka rodzinna pojawi się też w Polsce. Niestety, na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi. Funkcja teoretycznie ma być dostępna od dziś, ale nie każdy jeszcze ją widzi i dotyczy to obsługiwanych krajów.

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij