Udostępnij
Tweetnij

Dell porzuca tablety z Androidem… znowu

Dell ponownie rozstaje się z tabletami z systemem Android. Seria Venue zostanie uśmiercona i klienci nie mają już co liczyć na dostępność nowych aktualizacji oprogramowania. Dell chce się skupić na rynku tabletów 2w1 z Windows.

Dell ponownie rozstaje się z tabletami z systemem Android. Seria Venue zostanie uśmiercona i klienci nie mają już co liczyć na dostępność nowych aktualizacji oprogramowania. Firma chce się skupić na rynku tabletów 2w1 z Windows.

Przedstawiciele Della poinformowali, że firma rozstaje się z tabletami z Androidem z serii Venue. Urządzenia te zostaną z czasem uśmiercone i nie będą otrzymywać aktualizacji oprogramowania. Dell wierzy, że taki ruch pozwoli mu mocniej skupić się na rynku urządzeń 2w1 z systemem Windows, czego podobno życzą sobie klienci.

Dell Venue 8 7840 10

Dell nigdy nie był zbyt dużym graczem na rynku tabletów z Androidem, ale modele z serii Venue z pewnością należy zaliczyć do udanych. Mieliśmy okazję testować model Venue 8 7840, który zrobił na nas naprawdę dobre wrażenie. Dell wraz z uśmierceniem tabletów Venue zamierza także pobyć się Wyse Cloud Connect. Wsparcie techniczne i gwarancyjne dla tabletów Venue nadal będzie kontynuowane.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy Dell wycofuje się z rynku tabletów z systemem Android. Pierwszy raz firma zrobiła to już w 2011 roku uśmiercając serię Streak, a w 2012 roku całkowicie wycofała się z urządzeniami opartymi na platformie Google. Do zmiany doszło w 2014 roku, gdy firma powróciła na rynek z tabletami Venue. Te jednak nie znalazły zbyt dużego grona odbiorców i stąd też decyzja o ich uśmierceniu.

źródło: pcworld

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij