Udostępnij
Tweetnij

Huawei ma już 22% polskiego rynku smartfonów

Huawei rośnie jak na drożdżach. Nie tylko na innych rynkach, ale także w naszym kraju. Z badań GFK wynika, że Chińczycy w maju mieli nad Wisłą udział w postaci aż 22%. W ostatnim czasie udział firmy w Polsce polepszył się aż o 833%.

Huawei rośnie jak na drożdżach. Nie tylko na innych rynkach, ale także w naszym kraju. Z badań GFK wynika, że Chińczycy w maju mieli nad Wisłą udział w postaci aż 22%. W ostatnim czasie udział firmy w Polsce polepszył się aż o 833%.

Huawei jest trzecim co do wielkości producentem smartfonów, ale są rynki, gdzie Chińczycy mają pierwsze lub drugie miejsce. Jednym z takich państw jest Polska. Z informacji ujawnionych przez GFK wynika, że Huawei w maju umocnił się w kraju do 22%. Większy udział ma tylko Samsung. Tym samym Huawei strąciło nad Wisłą firmę Apple, ale to już miało miejsce kilka miesięcy temu. Na światowym rynku sprzedaż smartfonów chińskiego giganta wzrosła o 64%, a w kraju aż o 833%!

Huawei P9

Nasza firma zajmuje obecnie trzecie miejsce w światowym rankingu producentów – mówi Derek Yu, dyrektor zarządzający CBG Huawei Polska. – Bardzo intensywnie pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Inwestujemy w badania i rozwój naszych produktów, dzięki czemu teraz widzimy efekty naszych wysiłków. Konsumenci doceniają wysokiej jakości urządzenia, dlatego sprzedaż smartfonów firmy ciągle rośnie.  

Świetne wyniki Chińczyków w Polsce stały się możliwe dzięki udanym smartfonom Huawei P9 (który sprzedał się o 400% lepiej niż model P8) czy tańszemu Huawei P9 Lite, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ofert operatorskich. Domyślamy się, że Huawei nadal będzie się umacniać nad Wisłą, ale czy rzeczywiście będzie w stanie zagrozić pozycji lidera, a więc Samsungowi? O tym przekonamy się z czasem.

Warto dodać, że Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) przyznała chińskiej firmie pierwsze miejsce wśród firm, które złożyły najwięcej wniosków patentowych. W 2015 roku Huawei zgłosiło 3898 patentów. To o 450 więcej niż wniosków złożonych w 2014 roku.

źródło: inf. prasowa

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij