Udostępnij
Tweetnij

Oto dlaczego Xiaomi nie produkuje wodoszczelnych smartfonów

Podczas spotkania z dziennikarzami założyciel Xiaomi, Lei Jun, powiedział, dlaczego jego firma nie wprowadza wodoszczelnych smartfonów. Powody są proste.

Podczas spotkania z dziennikarzami założyciel Xiaomi, Lei Jun, powiedział, dlaczego jego firma nie wprowadza wodoszczelnych smartfonów. Powody są proste.

Wodoszczelność smartfonów powoli staje się rzeczą normalną. W swoich produktach wprowadził to między innymi Samsung, jak również Apple, choć gigant z Cupertino głośno się do tego nie przyznaje. Są jednak takie firmy, jak chociażby Xiaomi, które jeszcze takich rozwiązań nie wprowadziły, chociaż użytkownicy nie raz i nie dwa o to prosili. Dlaczego? Odpowiedź okazała się prostsza, niż mogliśmy się tego spodziewać. O wodoszczelności w smartfonach wspomnianej firmy powiedział jej założyciel, Lei Jun, podczas oficjalnej konferencji prasowej.

Xiaomi Mi5

 

Co zatem powstrzymuje Xiaomi przed takimi rozwiązaniami? Powody są dwa. Po pierwsze, jak mówi Lei Jun, wystarczy najdrobniejsze uszkodzenie telefonu, by smartfon stracił taką ochronę. Zatem jeśli zdarzyłoby się nam upuścić przez przypadek telefon na podłogę, mogłoby się to wiązać od razu z utratą wodoszczelności.

Po drugie, opcja ta wiązałaby się z dodatkowymi kosztami, które wyniosłyby około 2-3% wartości smartfona. Jak twierdzi Lei Jun, jego firma mogłaby się tym zająć, ale tylko wtedy, kiedy użytkownicy zgodziliby się na to, aby zapłacić więcej za swój telefon. Jeśli jednak nie będą chętni, aby to zrobić, raczej nie mają co liczyć na wodoszczelne smartfony.

Źródło: money.163

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij