Udostępnij
Tweetnij

Google umożliwi zdalne „uceglanie” urządzeń z Androidem?

Bardzo możliwe, że Google doda w narzędziu Menedżer urządzeń Android nową funkcję i będzie nią możliwość… trwałego uceglenia urządzenia. Taka propozycja została dostrzeżona w AOSP.

Bardzo możliwe, że Google doda w narzędziu Menedżer urządzeń Android nową funkcję i będzie nią możliwość… trwałego uceglenia urządzenia. Taka propozycja została dostrzeżona w AOSP.

Obecnie Menedżer urządzeń Android pozwala nam na zdalne wykonanie połączenia lub tez zablokowania urządzenia i wymazanie jego pamięci. Możliwe jednak, że wkrótce pojawi się jeszcze jedna nowa opcja, a przynajmniej sugeruje to propozycja, która pojawiła się w AOSP (Android Open Source Project).

Android N

Propozycja pojawia się pod numerem zmiany 235361, gdzie czytamy o dodaniu funkcji powodującej trwałe uszkodzenie urządzenia. Oczywiście, nie ma pewności, że taka opcja w ogóle się pojawi, ale kto wie, a może już wraz z Androidem N, którego premiery spodziewamy się w drugiej połowie lata?

Taka funkcja byłaby przydatna, gdyby urządzenie zostało skradzione i nie chcielibyśmy, aby dane z jego pamięci wpadły w niepowołane ręce. Jak dobrze wiemy, wymazanie zawartości pamięci dla specjalistów nie stanowi większego problemu w odzyskaniu danych. Pomimo, że po takim procesie nie powinno ich tam być, tak przywrócenie plików nadal jest możliwe. W ten sposób moglibyśmy także sprawić, że urządzenie byłoby nieużyteczne dla złodzieja.

W rzeczywistości jest mało prawdopodobnym, aby taka funkcja pojawiła się w Menedżerze urządzeń Android. Google zapewne się na to nie zdecyduje.

źródło: androidpolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij