Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi wejdzie niedługo na rynek europejski?

Xiaomi odkupiło ponad 1500 patentów od Microsoftu. Plotki mówią, że Chińczycy planują wejść na rynek zachodni.

Xiaomi odkupiło ponad 1500 patentów od Microsoftu. Plotki mówią, że Chińczycy planują wejść na rynek zachodni.

Jeśli macie telefon firmy Xiaomi, najpewniej sprowadzany był z zagranicy. Telefony tej marki nie są oficjalnie sprzedawane w Europie czy Stanach Zjednoczonych, jednak niektóre sklepy prowadzą sprzedaż tych urządzeń z wysyłką międzynarodową. Wkrótce może się to jednak zmienić, bo chińska firma wykupiła od Microsoftu aż 1500 różnych patentów. Dodatkowo Xiaomi zdecydowało się na instalację na swoich urządzeniach takich aplikacji jak Skype czy Microsoft Office. Pojawią się one na urządzeniach tej firmy już we wrześniu. Preinstalowane aplikacje mogą się różnić w zależności od rodzaju sprzętu. Skąd jednak taka decyzja? Bardzo możliwe, że Chińczycy zdecydują się na wejście na rynek zachodni.

Xiaomi Mi 5

Nieoficjalnie mówi się, że Xiaomi już wcześniej planowało wejście na rynki na Zachodzie, jednak nie odważyło się na ten krok ze względu na marny zapas patentów. Umowa zawarta z Microsoftem może rozwiązać ten problem i powstrzymać falę pozwów sądowych, z jakimi firma musiałaby się zmierzyć po wejściu na inne rynki. Byłaby to żmudna walka w sądach, której Chińczycy chcieli najprawdopodobniej uniknąć.

Xiaomi w kwietniu było na pierwszym miejscu wśród chińskich producentów smartfonów i zdeklasowało Huawei. Firma z pewnością może namieszać na światowym rynku, ale zanim to nastąpi, to jeszcze pewnie upłynie trochę czasu.

Źródło: PhoneArena, Reuters

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij