Udostępnij
Tweetnij

Google może dostać rekordową karę w historii Unii Europejskiej

Komisja Europejska już od kilku lat prowadzi śledztwo przeciwko Google. Podobno komisarze KE zamierzają ukarać firmę z Mountain View kwotą w wysokości aż 3 mld euro. Oczywiście, za stosowanie praktyk monopolistycznych.

Komisja Europejska już od kilku lat prowadzi śledztwo przeciwko Google. Podobno komisarze KE zamierzają ukarać firmę z Mountain View kwotą w wysokości aż 3 mld euro. Oczywiście, za stosowanie praktyk monopolistycznych. 

The Telegraph raportuje, że Komisja Europejska zamierza ukarać Google kwotą w wysokości 3 mld euro (około 3,39 mld dolarów). Rekordową karą jest 1,1 mld euro. Komisarze KE twierdzą, że Google stosowało praktyki monopolistyczne poprzez nieuczciwe promowanie w wyszukiwarce własnych wyników zakupowych względem konkurencji. Google zaprzeczyło, ale The Telegraph raportuje, że kara może zostać uprawomocniona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Teoretycznie kara może być nieco wyższa. KE może ukarać Google 1/10 kwoty wszystkich rocznych przychodów, a więc sumą do 3,3 mld euro. Grzywna będzie zakończeniem siedmioletniego śledztwa.

Warto dodać, że Komisja Europejska przygląda się z bliska także Androidowi, a dokładnie domyślnym aplikacjom Google, które są dostarczane z tym systemem. Tutaj również jest podejrzenie o stosowanie praktyk monopolistycznych względem konkurencji.

źródło: the telegraph

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij