Udostępnij
Tweetnij

Opera 36 na Androida już dostępna. Co nowego? (wideo)

Opera na Androida doczekała się kolejnej wersji. Uaktualnienie aplikacji wprowadza przede wszystkim nową przeglądarkę zakładek, a także baner umożliwiający utworzenie skrótu do ulubionych stron na ekranie głównym.

Opera na Androida doczekała się kolejnej wersji z numerem 36. Uaktualnienie aplikacji wprowadza przede wszystkim nową przeglądarkę zakładek, a także baner umożliwiający utworzenie skrótu do ulubionych stron na ekranie głównym.

Opera aktualizacja

Opera na Androida doczekała się nowej aktualizacji. W nowej wersji znajdziemy przede wszystkim odświeżoną przeglądarkę zakładek. Teraz okna wyświetlane są horyzontalnie w dwóch rzędach. Podczas ich przesuwania, oba rzędy poruszają się jednocześnie. Dolny pozwala jednocześnie na „przeskoczenie” o kilka zakładek, jeśli pospiesznie przeszukujemy informacji lub wiemy, jaka dokładnie strona nas interesuje. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z trybu prywatnego, w miejsce strony pojawia się pusta przestrzeń z czarnym tłem.

opera

Inną nowością jest baner, który wyświetla się na często odwiedzanych przez użytkownika stronach. Dzięki niemu możemy szybko dodać skrót do naszego ulubionego serwisu na ekran główny. Wraz z aktualizacją aplikacji Chromium uaktualniono do wersji 49.

Uaktualnienie wprowadza także eksperymentalną obsługę z poziomu przeglądarki poprzez Bluetooth. Aby z niej skorzystać, należy przejść do opera:flags, a następnie włączyć opcję Web Bluetooth. Następnie wyłączyć i ponownie włączyć przeglądarkę. Wtedy będziemy mogli skorzystać z nowych opcji. W jakim celu? Chociażby do kierowania robotem BB8. Zobaczcie sami:

Zmiany powinny być już widoczne. Na moim urządzeniu nowości jeszcze nie widzę, więc widoczne powyżej screeny zapożyczyłam z blogu Opery.

Źródło: opera

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij