Udostępnij
Tweetnij

Remix OS na desktopy za darmo już od 12 stycznia (wideo)

Remix-OS

Remix OS będziemy mogli pobrać za darmo na swoje desktopy już za dwa dni.

Remix OS to zmodyfikowany Android stworzony przez chińską firmę Jide Technology. Całość bazuje na Androidzie KitKat dla architektury x86 i rozwinięta została na zasadach open source. Remix OS w wersji 2.0 na Androida jednak nie wygląda, a interfejsem bardziej przypomina Windowsa 10. Dla użytkowników Remix OS będzie dostępny na stronie producenta już za dwa dni, 12 stycznia. Co więcej, będziemy go mogli pobrać całkowicie za darmo. Jide skupia się na sprzedaży urządzeń, więc nie ma problemu z udostępnieniem Remix OS bez żadnych kosztów. Nie jest powiedziane jednak, że w przyszłości Jide nie zdecyduje się na dodatkowe usługi z tym związane.

Remix OS umożliwia pełny dostęp do Sklepu Play i tym samym do dowolnej aplikacji na Androida, która jest w tym sklepie dostępna. Można nawet zalogować się do swojego głównego konta Google, dzięki czemu można pobierać aplikacje zakupione wcześniej na innych urządzeniach z systemem Android.

Jeśli znajdziemy taką aplikację, która nie jest odpowiednio zoptymalizowana na Remix OS, można powiadomić o tym firmę Jide, która postara się naprawić problem w możliwie najszybszym czasie. Aktualnie na liście jest między innymi Facebook czy YouTube. Pojawiły się też gry. Jedną z nich jest Clash of Clans. Aplikacje są tutaj uruchamiane w okienkach z możliwością zmiany ich wielkości. Poza tym system przygotowany jest do obsługi klawiatury oraz myszki. Remix OS można również przenosić pomiędzy urządzeniami z pomocą pendrive’a. Poniżej wideo z prezentacją Remix OS.

Źródło: AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij